• «Від доброти кожен у виграші»

  • П'ятниця, 14 березня 2008 року
Ідея про проект, присвячений доброті, прийшла рабинові Реввону Булка два роки тому, коли він помітив, як багато поганих новин в газетах і вирішив, що краще концентруватися на позитивних сторонах людини.

«У газетах було багато матеріалів про виступи, що розпалюють ненависть, банди, насильство, так багато поганих новин, що я подумав, що це непогана ідея - сфокусуватися на гарних новинах, хороших речах, які люди роблять, які люди здатні робити», - говорить Булка.

Рабин є лідером добре відомої в Канаді общини і автором більш ніж 30 книг, присвячених єврейській тематиці. Він є рабином конгрегації Машикей Хадас в Канаді, а також співголовою Союзу канадських євреїв.

Коли Булка обговорив ідею з іншими членами общини, він знайшов безліч прихильників. Вони створили керівний комітет за участю партнерів зі всіх секторів общини, включаючи ЗМІ, ділові кола, школи, доброчинні товариства і департамент поліції. Результатом їхніх зусиль стало проведення першого щорічного тижня доброти в Оттаві з 15 по 24 лютого.

Мета заходу, що проходить під гаслом «Вибери доброту» в тому, щоб відзначати і надихати людей на здійснення добрих вчинків шляхом ілюстрації їх глибокого впливу, який має місце в суспільстві і общинах. В рамках програми «Спійманий на доброті» здійснюються номінації людей, робочих місць і організацій, що заслужили визнання за свої хороші справи.

Автопарк Оттави «OC Transpo» виділив автобус для перевезення «Доброї команди» - студентів університетів, які добровільно вирішили подорожувати містом для здійснення «несподіваних хороших вчинків», таких як прибирання снігу і допомога в доставці продуктів. Людям, яких «застали» під час здійснення таких рідкісних проявів доброти, поліція видаватиме «Нагороди за доброту», які можна буде обмінювати на пригощання в улюбленій жителями Оттави пекарні «Rideau».

Також у цей час в Оттаві було випущено в обіг понад 200 000 «добрих листівок». Їх одержувачам буде запропоновано розмістити свою історію на сайті www.kindottawa.ca з метою розповісти, як вони отримали листівку або надихнули когось на здійснення хороших справ, подарувавши таку листівку.

Малюк Бенджамін розмістив свою історію: «Я втратив свій зуб у басейні на Walter Baker, і хороший чоловік знову і знову упірнав, поки не знайшов його на дні басейну, щоб я зміг віддати його зубній феї».

Історія Шанталь де Шивіньї про чоловіка в її автобусі, який завжди поступається місцем будь-якій жінці, яка стоїть. «Він завжди це робить як для молодих, так і для старих».

Ліза Маккей розповіла про сусіда, який надав допомогу іншій людині, незважаючи на те, що сам знаходився у важкому стані. «Надання допомоги людям, коли у самого є труднощі - це і є доброта. Це не «повернення боргу», це «давання в борг»», - написала вона.

Рабин Булка говорить, що будь-хто, хто здійснює хорошу справу і той, відносно кого вона була зроблена, почуває себе краще від цього. «По-перше, це безкоштовно. По-друге, це робить щасливими інших людей. По-третє, це робить щасливим тебе. Іншими словами, від доброти всі у виграші. Коли ці речі прийдуть на зміну байдужості та униканню один одного, суспільство в цілому підніметься, - говорить він. - Чим більше в нас доброти, тим менше вірогідність того, що у зла буде шанс висунути свою потворну голову».

Булка наводить приклад: «Якщо в школах в кожному класі акцент робитиметься на здійсненні хороших справ заради інших, це може стати вірним шляхом для усунення насильства, тому що доброта почне сприйматися як правильна і приємна річ». Він сподівається, що «Тиждень доброти» в Оттаві стане щорічним і набуде національного масштабу.

«Якщо люди отримуватимуть радість від здійснення хороших справ, вони продовжуватимуть робити більше хороших справ, і не думатимуть про погане», - вважає Булка. - «Тиждень доброти - це можливість поміркувати про те, що насправді відбувається в світі, - додав він, - тому що в ньому набагато більше хорошого, ніж ми зазвичай схильні вважати, і безумовно, хорошого більше, ніж поганого».Сінді Чань. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі