• Конкурс китайської кухні

  • Понеділок, 25 серпня 2008 року
«Китайські страви в своїй основі смачні», - сказав Цюй Юнцян, член комісії Міжнародного конкурсу ТВ НДТ китайської кухні, який раніше був національним шеф-поваром. Пан Цюй розповів «The Epoch Times» 1 липня 2008 року, що це змагання допоможе світу дізнатися більше про особливості китайських блюд і гідно оцінити китайську кулінарну культуру.

Узявши за приклад страву «філе риби під соусом», пан Цюй пояснив, що для приготування цього простого блюда потрібне нарізування, перевертання в казанку з опуклим днищем і контроль за температурою масла. «Багато людей додають соус в рибне філе, через що воно стає менш смачним, ніж якби соус просяк філе під час завершальної фази приготування», - говорить пан Цюй.

Згідно з правилами на вебсайті Міжнародного конкурсу китайської кухні, змагання розділене на п'ять категорій, пов'язаних з разним географічним розсташуванням: Сичуань, Шаньдун, Гуандун, Хуаян та північно-східна група. Комісія визначає три блюда, що представляють кожну групу, і кожен кандидат включає ще по два блюда на свій розсуд.

Критерії оцінок включають: смак - 30 балів, якість - 30 балів, зовнішній вигляд і поживність - кожен по 20 балів, становлячи загалом 100 балів. Кожна категорія включає переможця, учасника, що зайняв друге місце, і учасника, що зайняв третє місце. Винагорода для переможця - 10000 доларів, для учасника, що зайняв друге місце - 3000 доларів і третє місце - 1000 доларів.

«Чистий і справжній смак з характерним визначальним смаком - найважливіші критерії. Кандидати не повинні затрачати дуже багато часу на оформлення блюда, хоча естетичний вигляд, колір, форма і смак - також є чинниками, які вплинуть на оцінку. Ми нагадуємо кандидатам звертати увагу не лише на основну страву, але також і на додаткові - вони також будуть оцінені членами комісії і стануть важливим чинником в перемозі», - розповідає Цюй.

Він пояснив, що після трьох або чотирьох років тренування, всі кухарі можуть досягти певного рівня підготовки. Подальші успіхи залежать від індивідуальних якостей і майстерності. «Чому діти завжди думають, що їхня мама готує краще за всіх? Тому що їх мама вкладає все своє серце в приготування страви, яку вона робить для своїх дітей. Тут присутні настрій і душа».

Як каже Цюй, «в результаті зміни суспільства, люди багато-що забули про їжу. Їм видається, що дорожче і вишуканіше блюдо краще. Фактично «великий шлях простий і доступний». Створення оригінального смаку звичайної страви є якнайкращим, і не повинно базуватися на дорогих і відомих продуктах».

«Кулінарія приховує безліч секретів. Чи використовувати маленький чи інтенсивний вогонь, коли додавати сіль, цукор, чи додавати соєвий соус чи спочатку оцет і багато інших чинників впливають на смак блюда. Відповідне поєднання всіх аспектів перетворює це на настільки ж складне завдання, як управління країною», - вважає Цюй.

Тоні Дай, який відповідає за попередній комітет конкурсу, розповів нам, що оголошення про Міжнародний конкурс китайської кухні отримало позитивні відгуки в Сполучених Штатах, Тайвані та в інших регіонах. «Багато відомих ресторанів і відомі кухарі, а також урядовці з ентузіазмом сприйняли це змагання», - стверджує Тоні.

«У Лас-Вегасі японська, французька та італійська кухня вельми популярні. Китайська кулінарна культура ще не зайняла тих позицій, на які заслуговує. Фактично, традиційна китайська кулінарна культура дуже багата. Мета цього змагання полягає в тому, щоб допомогти просунути справжнє і традиційне мистецтво китайської кулінарії, показати світу її ширину і глибину», - говорить Цюй Юнцян.

Попередні етапи Міжнародного конкурсу китайської кухні в Азіатсько-тихоокеанському регіоні пройдуть в Національному Коледжі Гаосюна на Тайвані 20 і 21 вересня 2008 року. Фінал змагання відбудеться в листопаді 2008 р. в Нью-Йорку.

Докладніша інформація: culinary.ntdtv.com.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...