• Гала-концерт 'Фольклорний дивосвіт'

  • Середа, 24 серпня 2005 року
У Києві 21 серпня пройшов гала-концерт 2-го Міжнародного фестивалю "Фольклорний дивосвіт". У ньому взяли участь колективи з України, Вірменії, Литви, Польщі, Франції, Португалії, Великобританії і Мексики. Представники цих народів познайомили мешканців Києва і гостей столиці з традиційною культурою своїх країн.

Ось вже другий рік підряд у Києві проходить міжнародний фестиваль під назвою "Фольклорний дивосвіт". Проводить його Міністерство культури і туризму України під егідою Всесвітньої Ради з організації фестивалів фольклору (CIOFF) спільно з Українським культурно-просвітницьким центром "Дружба", за підтримки Київської міської адміністрації.. Президент Української Національної Секції CIOFF Ю. Войнаровській в своєму зверненні побажав учасникам і гостям фестивалю: "Хай мир і згода об'єднають наші душі і серця. Тепла і усмішок всім під одним небом і сонцем на спільній планеті Земля!"

На цей фестиваль приїхали представники різних країн і континентів. Завданням цього заходу, як вважають самі організатори, є охорона і популяризація традиційної культурної спадщини: танців, пісень, музики, народних ремесел, ігор і забав. Зустрічі фольклорних колективів з різних країн допомагають формувати естетичний смак у підростаючого покоління, виховують пошану до звичаїв і традицій народів світу та України.

Серед тих, що приїхали, були колективи-учасники багатьох міжнародних фестивалів, зокрема, Народний ансамбль "Астік" (Вірменія) наповнив зал звуками далеких кавказьких гір, молоді танцюристи утворили живу гору, ставши на плечі один одному: бурхливими оплесками глядачі зустріли таку композицію. Французи ("Ла Майад Малемортін") показали жартівливий танок двох півників, що борються за одну курочку, і коли один її увів - другий не розгубився і знайшов собі заміну серед дівчат з глядацького залу: цінує Європа красу наших жінок. Культуру України представляли відразу 4 колективи з різних регіонів України. Народні пісні зачіпали за живе, на очі наверталися сльози. Дуже емоційно танцювали гопак козачки років десяти-одинадцяти з ансамблю українського танцю "Говерла". Ці діти приїхали з Великобританії, вони є нащадками українських еммігрантов і шанують традиції своєї історичної батьківщини. Оплески не замовкали в залі фестивалю. Народні ігри показали діти з колективу "Чиучиурюкс" (Литва). На місцевому діалекті назва означає "горох". Усмішки глядачів викликало те, як стукали діти дерев'яними черевиками по сцені, немов горохом, підстрибуючи в своїй грі. Чарівні полячки з ансамблю "Мале Словянки" співали народні пісні, а їх славні шляхтичі розмахували шапками з пір'ям павича. Коли на сцену вийшла група "Фольклор ранчо Мокарапаччо", то з'явилося відчуття, неначе опиняєшся в маленькому португальському селищі з однойменною назвою. Глядачі відчули колорит цієї невеликої країни на узбережжі Атлантичного океану. Підкорила всіх молода пара: він - худенький підліток, вона - товстуха з іскоркою в темних очах. Вони швидко кружляли, здавалося, запалають черевики. Крики "Браво!" проводжали зі сцени гостей з Португалії. Всі учасники були нагороджені дипломами фестивалю. Приз глядацьких симпатій по праву дістався фольклорному балету "Санта Аніта" (Мексика). Запальні ритми, звуки труби, гітара, яскраві костюми, самбреро, білозубі усмішки смуглявих красунь-мексиканок - це все викликало бажання підійнятися на сцену і пуститися в танок. Мимоволі захотілося видати емоційний вигук, і крикнути разом зі співаками: "Мехіко!"

Закінчився гала-концерт виходом усіх учасників під бурхливі, вдячні оплески глядачів. Далі фестиваль продовжить свою програму в м. Рівному, а у київських глядачів у серці він залишив радість від знайомства з представниками традиційної культури різних країн.

У короткому інтерв'ю газеті "Велика Епоха" представник Сполучених Мексиканських Штатів відзначив хорошу організацію фестивалю. Він упевнений в тому, що такі заходи зміцнюють дружбу і взаєморозуміння між народами. Цей фестиваль обов'язково пройде і в наступному році.

Євген Бруг. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...