• Щоденники молодої мами. Народження дитини

 • Неділя, 7 серпня 2005 року

Молоді жінки діляться на дві категорії: одні мріють і не бояться стати мамами, інші не хочуть народжувати і ростити дитину, побоюючись труднощів. На світі немає жодної жінки, яка упевнено б заявила: "Для мене бути матір'ю - виключно легко і необтяжливо!" Як немає і такої, яка сказала б, що материнство - це непосильна ноша! Найбільші страхи у дівчат викликають розповіді про жахи пологів.

Цією розповіддю я починаю цикл статей про власне материнство. Оскільки багатьох проблем мені вдалося уникнути, я розповідатиму про них, спираючись на досвід своїх знайомих і рекомендації медиків.

Малюк народився!

Я не описуватиму, як мені було під час вагітності. Це був час тиші перед бурею. Скажу лише, що на дев'ятому місяці я була упевнена, що так буде завжди, що все життя я проходжу з животом, що штовхається, товста і вічно охоча об’їстися морозива.

Коли пройшли всі терміни, я, змучена безсонням, лежала і читала книжку. Раптом почав тягнути низ живота. "Мій Льовка знову штовхається!" - подумала я. Потім мене почали мучити гази, захотілося сходити в туалет. Тільки через півгодини я зрозуміла, що ці відчуття повторюються з періодичністю приблизно в 5-8 хвилин. Я ще раз сходила в туалет і там з мене вийшла слизиста пробка (у деяких вона кров'яна). Тут я усвідомила, що я ніби як вагітна на дев'ятому місяці і це напевно схватки.

Знаходилася я в цей час в Петербурзі, а чоловік в Москві, тому я абсолютно спокійно сама набрала номер швидкої 03, сказала всі свої дані диспетчеру і через 15 хвилин лікар вже приїхав. Помивши руки і помацавши мій живіт, лікар записала симптоми в лист виклику. У який пологовий будинок їхати, вирішувала я сама: мені запропонували три на вибір. Я зупинилася на пологовому будинку при Інституті акушерства і гінекології ім. Д.О.Отта.

У приймальному відділенні медсестра, що явно тільки що прокинулася, проте, досить привітно поспілкувалася зі мною.Зробивши очисну процедуру, обмившись і надівши лікарняну сорочку, я пройшла, періодично зупиняючись перечекати схватки, в пологове відділяння. Там мене розмістили в боксі з ще однією породіллею. Бідолаха народжувала вже 16 годин! Вона переносила дитину на 2 тижні. Йшли сутички, а шийка не відкривалася. Правда, до вечора вона народила дівчинку, достатньо здорову і крупну. В цілому її роди продовжувалися близько 32 годин!

А я дуже легко народила. Після того, як мене уклали на кушетку, я відразу захотіла заснути (все-таки була п'ята година ранку, а я ще не спала). Та ба! Схватки пішли з перервою в 1-3 хвилини, і заснути я просто не встигала.

Води не відходили, хоча шийка повністю розкрилася, тому лікар проколола міхур. Десь через 15-20 хвилин почалися потуги. Оскільки у мого Льовушки опинилася дуже міцна головка (кісточки не хотіли зрушуватися, як у всіх дітей під час пологів), лікарям довелося розтинати промежину. І відразу після цього мій син НАРОДИВСЯ! Порада всім, хто народжуватиме - дівчатка, дівчата і жінки, слухайтеся лікарів!

Пологи тривали 6,5 годин. Хоча я відчула лише 4,5 з них, а лікар сказала, що якби я спала в ту ніч, то відчула б схватки вже на тій стадії, коли везти в пологовий будинок пізно!

Виявилось, що у мене високий больовий поріг і ємкий малий таз. Так що якби не Льовушкина тверда голова, то мені не довелося б нічого розрізати.

А для сина все пройшло добре, не вважаючи обвивання пуповиною навколо шиї, але без задухи. Він у мене вийшов цілих 52 см і вагою 3 кг 650 р. Із самого початку він виявився спокійним хлопчиком: не кричав, а уважно все роздивлявся (хоча новонароджені розрізняють тільки плями світла і тіні).

Смішно, але я боялася, що мені його підмінять! Тому постаралася запам'ятати дещо прикмет. Найяскравішим з них виявився кружок з крапочок на носику (носик - батьків! бачила ще під час УЗІ на 25 тижні). Потім мені пояснили, що це через спеку в нього з'явилися потнічки. Я довго дивувалася, що така реакція шкіри дитини в лоні матері!

Тепер про помилки

1. Я не підготувала сумку з одягом, гігієнічним приладдям для себе і дитини. Врятувало тільки те, що народжувала я рано вранці, а потім відсипалася, і мені вони не знадобилися до вечора, коли їх вже привезли.

2. Не виспалася. З тих пір не можу доспать цих 4 години!

Що необхідно узяти з собою в пологовий будинок:

Якщо ви відразу відправляєтеся в пологове відділяння:

 • паспорт,
 • обмінну карту поліс,
 • обов’язкового медичного страхування,
 • контракт на роди, якщо ви народжуєте платно,
 • тапочки (не пухнасті, будь-які, що миються).

У пологове відділення звичайно більше нічого не дозволяють брати. У деяких пологових будинках можна узяти з собою мобільний телефон (як в моєму випадку) і плеєр, фотоапарат і навіть відеокамеру, але це краще дізнатися наперед. Під час пологів приймати їжу не можна, тому їжу брати не треба.

Все, що потрібне буде після пологів, родичі передадуть вам пізніше. Але ви можете приготувати наперед:

 • опрокладки гігієнічні (maxi);
 • одноразові труси (можна і багаторазові, але їх доведеться прати);
 • oупаковку памперсів для дитини від 3 до 6 кг;
 • окрем проти тріщин на сосках (я користувалася Бепантеном);
 • oпредмети туалету (зубна паста, щітка, гребінець, шампунь, мило в мильниці, крем для обличчя і тіла, необхідну косметику і т. д.);
 • oбагато пологових будинків дозволяють користуватися домашніми халатами, піжамами, рушниками;
 • oпапір і ручка, щоб писати записки або щоденники.

Якщо ви лягаєте в пологовий будинок наперед - не забудьте те ж саме, що і на пологи. Крім того:

 • предмети туалету;
 • халат, нічну сорочку або піжаму;
 • щось почитати;
 • щось із їжі (оскільки в багатьох пологових будинках в день надходження не годують).

Після народження і нашого "очного знайомства" Льовку понесли до педіатра, а мені прокапали крапельницю фізіологічного розчину, щоб заповнити втрату рідини і зашили розриви. Як тільки у мене пройшла післяродова "трясучка" (по іншому не можу це назвати) і я змогла потрапити по кнопках мобільника, я подзвонила нашому татові.

Точно можу сказати, що ні за що не дозволила б чоловіку бути присутнім при пологах. У кого чоловіки стійки, ради бога. Але мій - це не варіант! Не хочеться відволікатися на його непритомність. Багато психологів стверджують, що у чоловіків перекручується відношення до дружини після того, як вони були присутні при пологах. Інші ж навпаки говорять про те, що сумісні роди ще більше об'єднують сім'ю. Моя думка: все залежить від Вас, милі пані, яких чоловіків собі вибрали, так і робіть! Але знайте, якщо ваш чоловік не може дивитися соціальну рекламу про п'яних водіїв і їх жертви, то в родовій кімнаті йому не місце!

Ми з Левком відчували себе добре, не рахуючи того, що годувати мені його доводилося стоячи (через шви на промежині сидіти було не можна 2 тижні). Синулька тільки на третій день навчився правильно смоктати - не закидаючи язичок до піднебіння, тому ми тільки на четвертий день додали 20 г. Хоча моя подруга-медик, яка живе в Німеччині, сказала, що в Європі вважається нормальною втрата ваги новонародженим протягом півтора тижнів. Наша ж педіатр лякала нас тим, що не випише, поки не наберемо хоча б 100 грам.

Що необхідно новонародженому:

1. Пелюшки ситцеві легкі 15 шт.

2. Пелюшки байкові теплі 10 шт.

3. Сорочечки легкі 10 шт.

4. Сорочечки теплі 8 шт.

5. Підгузники ганчіркові (марлеві) багаторазові ДУЖЕ БАГАТО шт.

6. Ванна для купання на 50-80 л.

7. Масло, присипка, дерматологічний крем.

8. Клейонка 80/50 2 шт.

9. Чіпці легкі 3-5 шт.

10. Чіпці теплі 3 шт.

11. Коляска з дощовиком по 1 шт.

12. Підгузники одноразові типу "памперс" 1 упак.

13. Пустушка 2 шт. (краще ортодонтичні).

14. Пляшки 250 мл 6 шт. (для малюків на штучному вигодовуванні).

15. Марганцівка або зеленка для обробки пупка.

16. Ліжечко з матрацом 1шт.

17. Ножички із закругленими кінцями для нігтів малюка.

Ніби все. Ах, так!

18. Мама 1 шт.

19. Тато 1 шт.

Наступного разу розповім про наші перші дні удома.

Автор: Льовкина мама.

Джерело інформації: Журнал сучасної жінки myjane

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...