• Еталон краси. Який він?

  • П'ятниця, 11 листопада 2005 року
В моді завжди була краса. Люди різних національностей і  соціальних шарів завжди прагнули виглядати красиво. Особливо важливо це було для жінок.
 

А який він, еталон краси? У різний час і в різних країнах світу існували, іноді, досить суперечливі критерії людської краси й уявлення про неї.

 

В Японії найкрасивішою жінкою вважалася та, у якої стопа ноги була не більше 7 - 9 см. Щоб досягти такого розміру, японкам доводилося терпіти вкрай хворобливу процедуру бинтування ніг. Однорічній дівчинці стягали ніжку таким чином, щоб кості й м'язи не могли рости, пальці були підігнуті.

 

Ступня отримувала криву форму, схожу на форму лотоса, яку вважали дуже привабливою. Дівчини, що не пройшли цю процедуру, не сміли мріяти про заміжжя й навіть не могли стати простою служницею в гарному домі.

 

Що там ноги! Навіть форму черепа змінювали, хоча це й болісно й небезпечно для здоров'я! Древні люди майя вважали ідеалом краси чоло, яке утворює прямий кут. Для цього вони вигадали спеціальний прес. Він стягував череп так, що поступово форма  голови набувала таких форм, яких вимагала мода.

 

Якщо немовлята виживали, то це ніяк не впливало на їхніх розумових здібностях. Подібний принцип зміні форми черепів на догоду моді зустрічався й у народів Перу, американських індіанців, народів Європи.

 

На моторошному тлі зміни форми голови, розтягування вух і губ виглядає практично необразливо: проколювання вух, носа, верхньої або нижньої губи, вставляння туди кілець, дисків, кілочок. Такі «модники й модниці» зустрічаються й донині дуже часто.

 

Багато індіанців вважали білих місіонерів досить потворними, тому що краса в їхньому розумінні пов'язана з яскравим розфарбуванням тіла або окремих його частин. Приблизно такими ж принципами керуються й сучасні жінки, які зловживають декоративною косметикою. Напевно, вони могли б зайняти переможне місце в конкурсі краси серед індійських племен.

 

Очі вважаються в більшості народів дзеркалом душі. У Древньому Єгипті вважалися гарними очі мигдалеподібної форми зеленого кольору. У слов'янських племенах шанували очі синього та сірого кольорів. Люди Південно-Східної Азії визнавали гарними очі чорні, карі. У древніх  народів майя в моді була косоокість. Таких народжених дітей шанували, як відзначеними богами, виростаючи вони ставали жерцями.

 

Дуже модними і стильними виглядали японки із чорними зубами! Дівчата навмисне покривали зуби чорним лаком. А тепер уявіть, як виглядала «красуня» з витягнутим черепом, довжелезною шиєю, чорними зубками, яка ледве стоїть на забинтованих ніжках із блюдцями й кільцями у вухах, носі й губах. Жах! Але ж все це було дуже модним і надзвичайно гарним. Так який він, еталон краси?

Оксана Тюменцева. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...