• Викладач танців, професор із Торонто: «Якість вистави просто приголомшлива»

  • Вівторок, 27 січня 2009 року
11 січня трупа Divine Performing Arts (в перекладі з кит. — «Божественне мистецтво»), дала ще одну із своїх надихаючих вистав у Торонто в театрі Джона Бассета.

Серед великої кількості відомих гостей на концерті була присутня д-р Мері Джейн Ворнер — професор кафедри танців Йоркського університету в Торонто, Канада.

В Йорку вона викладала курс історії танцю, символіку, репертуар, аналіз рухів, балет та методику викладання танців. Вона також працювала завідувачем кафедри танців, директором програми «Танець» для спеціалістів, а також заступником декану факультету вишуканих мистецтв. До того ж вона є керівником Адміністрації канадського танцю та засновником історичної танцювальної групи Entrée à Dance» (в перекладі з фр. — «увійти в танець»).«Чарівні танці»

Коли журналіст спитав її, чи необхідні практичні знання китайського традиційного танцю, щоб справедливо оцінити виставу, вона відповіла: «Я не думаю, що якесь знання про китайський танець є необхідним, щоб отримати задоволення від цієї вистави. На мою думку, рухи танцюристів, їх гра чарівні самі по собі».«Декорації приголомшливі»

Особливо їй сподобалися декорації. Вона назвала їх приголомшливими. «Я не уявляю, як ви змогли досягти того, що на екрані відбувається рух. Такої техніки я не бачила ніде, крім цієї вистави, тому мені дуже цікаво спостерігати це».«Дивовижні костюми»

Обговорюючи костюми танцюристів, д-р Ворнер відзначила що вони виглядали дивовижно». «Тобі здається, що ти тільки-но побачив найкрасивіший костюм  [в конкретному танці], а тут з’являється ще один і ще кращий від попереднього. Швачки повинні бути незвичайними, якщо можуть зробити таке. Костюми сильно відрізняються від костюмів у минулорічному шоу. У вас так багато нових номерів, мабуть, репертуар просто величезний».

Журналіст запитав д-р Ворнер, чи легко на її думку було зрозуміти історію або легенду, що стоїть за танцем, на що вона відповіла: «Я би сказала, що якою б не була форма танцю, ви ніколи не отримаєте весь аспект історії повною мірою. Такого роду тонкощі ви ніколи не отримаєте з танцю. Але з будь-якого танцю ви схопите основний зміст».

На закінчення вона сказала: «Дехто дивиться виставу, не читаючи програмки, вони можуть не зрозуміти всі аспекти вистави, але вони, неодмінно, схоплять загальний зміст...»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...