• Скибочка сиру для настрою

  • Четвер, 5 квітня 2007 року

Після зимівлі, витративши величезну кількість енергії, організм вимагає чогось вітамінного, смачного і корисного. Інакше обіцяє показати, що таке справжня весняна депресія, патологічна втома і проблеми з травленням. Що в цьому випадку радять лікарі? Природно, максимально урізноманітити свій раціон, не забуваючи при цьому вживати полівітаміни. Але якщо ви супротивник пігулок, пропонуємо альтернативний варіант відновлення сил.

З давніх часів мандрівники, збираючись в далеку дорогу, складали в свою торбинку горіхи, родзинки та сир. Ці продукти займали дуже мало місця в поклажі та мали властивість швидко відновлювати сили. Сьогодні такий набір рекомендують вживати в їжу любителям східного єдиноборства для підтримки тонусу нервової системи і профілактики перевтоми. Тоді чому ж не послідувати їхньому прикладу і не ввести до свого повсякденного раціону той же сир?

Якщо в кінці робочого дня вам здається, що сил не залишилося навіть на те, щоб дістатися додому, спробуйте щодня з'їдати пару шматочків сиру. Це калорійний продукт; його поживність визначається високим вмістом жиру, який є головним енергетичним матеріалом в організмі. Крім цього сир багатий вітамінами А, В2, В12, амінокислотами, солями кальцію і фосфору.    

      

До того ж в процесі дозрівання продукту його білок стає легкорозчинним і тому практично повністю засвоюється організмом. Цікаво, що білка в сирі навіть більше, ніж у м'ясі, так що він може стати улюбленими ласощами для вегетаріанців-початківців. І нарешті, тверді сорти сиру допомагають зберегти здоров'я ваших зубів. Річ у тому, що цей продукт не дає бактеріям, що мешкають у порожнині рота, виробляти кислоту, яка руйнує зубну емаль.

Тому тарілка з сиром у супроводі зелені, свіжого багета, фруктів і овочів легко замінить вам обід і позбавить від нудьги. А якщо ви вирішили потішити себе сирною різноманітністю на вечерю, не забудьте купити пляшку хорошого вина - отримаєте безпрограшний союз.

«Сирні» факти 

За інформацією Daily Mail, любителі сиру добре сплять і не бачать кошмарів. Учені стверджують, що вся справа в амінокислоті тріптофан, яка міститься в цьому продукті та сприяє зняттю стресу.

Помиляються ті, хто думають, що миші дуже полюбляють сир. Британські дослідники, вивчивши раціон цих тварин, прийшли до висновку, що гризуни віддають перевагу їжі з високим вмістом цукру (зернові, фрукти). Сир же відсутній у їхньому природному місці існування і насправді викликає у мишей огиду.

Щороку в світі виробляється близько десяти мільйонів тон сиру. Найбільше його вживають французи (близько 20 кг на людину). А найбільший сир був виготовлений у США. Це була головка вагою 18 171 кг

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...