• Швейцарська кухня: хюхлі, крепфлі, ковбаси, «пелюстки лотосу», шоколад і сири

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 19 січня 2009 року
На кулінарне мистецтво цієї раїни великий вплив мають такі держави, як Франція, Німеччина та Італія. У Швейцарії дуже розвинений туризм та готельне господарство, і це стало запорукою розвитку кулінарії та обслуговування. Незважаючи на те, що кухня швейцарців є інтернаціональною, у кожному місті є свої «фірмові» страви, приготування яких має також свої місцеві особливості. Місто Берн славиться своїми ковбасами. Цюрих — солодощами, що називаються «хюхлі» і «крепфлі», в Базелі виготовляють дуже смачне печиво, яке називається «Пелюстки лотоса». А швейцарські сири давно завоювали світову славу. Прекрасні смакові якості мають швейцарські вироби кондитерів, які дуже часто виготовляють у маленьких кондитерських міні-пекарнях, що розміщені в житлових будинках. Якість швейцарського шоколаду не потребує взагалі ніякої реклами.

Швейцарці люблять ті самі холодні закуски, що й французи: омари, лангусти, осетрова ікра, лососина, холодна смажена свинина, ковбаси. З перших страв віддають перевагу пюреподібним, заправленим твердим сиром, бульйонам, люблять уху. На друге замовляють смажене м’ясо великими порціями з гарніром з овочів. Застілля завжди завершує кава.

Пропонуємо Вам кілька рецептів із швейцарської кухні.

Яєшня по-швейцарськи

Інгредієнти:
 
яйця 2 шт
масло вершкове 20 г
вершки або молоко 30 г
сир швейцарський 40 г

Швейцарський суп із сиром

Інгредієнти:

білий хліб 2 шматочки
вершкове масло 2 ст. л.
м’ясний бульйон 1 л
сир тертий (краще ементальский) 6—8 ст.л.
молоко 1 стакан
вершки 1 стакан
сіль, перець, дрібно нарізана зелень.

Шматочки білого хліба нарізати кубиками та обсмажити у вершковому маслі, додати м’ясний бульйон, кмин і поставити суп на невеликий вогонь, повільно кип’ятити упродовж 10 хв. Потім додати туди молоко та вершки. Суп зняти з вогню та обережно ввести сир. Додати сіль, перець за смаком. Посипати зеленню петрушки. Подати гарячим.

За матеріалами:
Організація обслуговування населения на підприємствах харчування. Ресторанна справа. — Львов: Афіша — 2004. — 336 с.
kulina.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...