• Матча або Нефритовий напій

  • Четвер, 24 грудня 2009 року

Матча — так називається один із найпрестижніших продуктів зеленого чаю Японії у вигляді дрібного порошку. Чай для матча вирощується в префектурах Аїті, Сідзуока і Кюсю, де переважає помірний і найбільш придатний для виробництва цього виду чаю клімат.Матча, як правило, дорожчий у порівнянні з іншими традиційними чаями. Хоча його ціна залежить від якості, тим не менш, знайти його найкращі сорти за межами Японії непросто через відсутність дозволу вивезення національної продукції.

У сучасній Японії порошок використовується у приготуванні випічки, морозива та цукерок. Він чудово замінює жирні соуси до риби у фритюрі і так далі. Матча активно входить у кухні інших країн.

Історія появи напою, як вважається, починається в Китаї з часів династії Сун (960—1279 рр.) До Японії матча вперше був завезений у 1191 році ченцем Ейсай, а в Китаї порошковий чай поступово був забутий. Пізніше він закріпився в Японії під впливом дзен-буддизму, де приготування і вживання цього напою стало ритуальним таїнством.

Крім краси чаювання з його численними атрибутами, матча ще містить у собі багато вітамінів, мінеральних речовин. Вважається кращим антиоксидантом, тому активно використовується в різних дієтах довголіття та молодості. Завдяки делікатному виготовленню чашка нефритового напою рівнозначна вживанню 10 чашок звичайного чаю, тому рекомендується як ранковий напій.

Являючи собою повноцінний продукт, зелений чай матча п'ється в оригіналі і не супроводжується ні цукром, ні будь-якими делікатесами. Подається зазвичай після солодощів, щоб ще більше відчути його тонкий, гіркуватий смак.

Сьогодні матча можна випити в саду Сансо Акочі в Кіото. Японці дбайливо дотримуються традицій його приготування та вживання, які зберігають у собі глибокий духовний досвід.Правила чайної церемонії для матча

Для приготування зеленого чаю матча візьміть і покладіть півчайної ложки чайного порошку в матча-дзяван (велика низька чашка). Залийте ключовою або мінеральною водою, нагрітою до 70—80°С (воду бажано не доводити до кипіння), потім збийте бамбуковим чайним вінчиком до утворення невеликої піни.

За правилами церемонії чай п'ється спокійно і в тихому місці.

Візьміть приготовлений матча в чашці матча-дзяван (чашка тримається двома руками і приємно зігріває руки),

... Потім вдихніть аромат перед тим, як зробити ковток.

... Відчуйте смак.

... А потім ... спробуйте послухати тишу і спокій кіотських садів ...

Наталія Енріон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...