• Соціальний експеримент: 20 разів була запропонована допомога, і 19 разів від неї відмовилися

  • Вівторок, 20 березня 2007 року
 

У КНР 5 березня офіційно оголошено днем "Наслідування Лей Феню". У 50-х роках КПК (Комуністична партія Китаю) ставила в приклад Лей Феня - зразкового солдата, який завжди був готовий допомогти іншим людям.

Щоб дізнатися, наскільки сучасні китайці слідують «духу Лей Феня», журналіст з «Western Economic Daily» вирішив провести соціальний експеримент: з'ясувати, чи погодяться незнайомі люди прийняти його допомогу. На 20 зроблених ним пропозицій допомогти, він дістав 19 відмов і був звинувачений в прихованих намірах.

Вранці 5 березня журналіст вирушив на залізничну станцію Ланьчжоу, щоб запропонувати мандрівнкам допомогти з їх багажем. Одна жінка з безліччю валіз відштовхнула репортера, коли той захотів їй допомогти. Перш ніж сісти у таксі, вона відрізала: «Я місцева мешканка і не потребую вашої допомоги!»

Журналіст запропонував допомогу молодому чоловікові, але той дуже міцно вчепився в свої сумки і відмовився від допомоги. Коли репортер представився і розповів про свій експеримент, молодий чоловік вигукнув: «Я думав, що ви або хочете мене обдурити, або заманити до себе в готель!».

На залізничній станції 14 чоловік відкинули пропозицію про допомогу.

Потім журналіст вирушив у міський квартал і намагався допомогти літнім людям перейти через дорогу. Одна жінка відштовхнула його і покликала свого сина, щоб повідомити йому, що до неї чіпляється шахрай. Після того, як журналіст представився, вона сказала: «У наш час багато шахраїв підходять до нас, пропонуючи перейти через вулицю. Моя подруга  була обдурена людиною, яка стверджувала, що хоче їй допомогти».

Незабаром одна жінка, нарешті, прийняла його пропозицію допомогти перейти через дорогу.

В кінці експерименту журналіст, купивши фрукти, вирушив до  лікарні, де він запропонував добровільну допомогу персоналу. Його звинуватили в тому, що він злодій і займається обдурюванням. Навіть після пояснення журналістом мети своїх дій медсестра продовжувала твердити: «У вас, напевно, інші причини. Ви хочете продати ліки? Хто в наші дні займається такими справами?».

Ян Чіа. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...