• Понад 90% китайських мільйонерів - діти високопоставлених чиновників

  • П'ятниця, 29 лютого 2008 року
 
В результаті офіційних досліджень економічного стану китайського суспільства з'ясувалося, що понад 90% китайських мільйонерів є дітьми високопоставлених чиновників. Спираючись на підтримку батьків, що мають владу, вони монополізували галузі банківської сфери, енергетику, зв'язок, землеволодіння і так далі отримуючи величезні, часто незаконні, прибутки.   

Дослідницький відділ Державної Ради КНР спільно з китайською академією соціальних наук та іншими організаціями недавно оприлюднили результати досліджень економічного стану китайського суспільства, в яких мовиться, що в Китаї 85-90% дітей високопоставлених чиновників займають найвищі пости 5 основних галузей: банківська сфера, ринок цінних паперів, зовнішня торгівля, розробка і освоєння земель і капітальне будівництво.

Дослідження також показали, що на кінець 2006 р. в Китаї було 3220 чоловік, особистий стан яких перевищував 100 млн юанів (14 млн доларів). Серед них 2932 людини - це діти високопоставлених чиновників.

Ці люди, користуючись підтримкою своїх батьків, що мають великі повноваження і владу, отримують прибутки в основному від: 1) експорту в країну устаткування для різних видів виробництва, яке вони продають заводам в 4-5 разів дорожче за його ринкову вартість; 2) контролю над засобами і рухом товарів усередині країни, а також імпортом; 3) освоєння, розробки і продажу землі; 4) контрабанди і приховання податків (щороку до Китаю з Японії і Європи контрабандним шляхом ввозиться 30-40 тисяч автомобілів); 5) махінацій в банківській сфері, за допомогою яких відбувається перекачування грошей на особисті рахунки; 6) володіння паями великих будівельних об'єктів (80% дорожно-будівельних компаній належать родичам місцевих чиновників); 7) контролю ринку цінних паперів.

Порівняно багато таких мільйонерів сконцентровано в провінціях Гуандун, Чжецзян, Цзянсу, Шаньдун, Фуцзянь, Ляонін, містах Пекіні і Шанхаї.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...