• В Мексиці знайшли хвіст динозавра віком 72 млн років

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 23 липня 2013 року
В пустелі на півночі Мексики група археологів виявила скам'янілі останки хвоста динозавра довжиною 5 метрів і віком 72 млн років, повідомляє Національний інститут антропології та історії Мексики (НІАІ).

За 20 днів, проведених у пустелі, археологи потихеньку відкопали з осадових порід у повній цілості 50 хребців хвоста. Тут же навколо нього були розсипані інші скам'янілі кістки. Зокрема, одне стегно динозавра.

По скелету визначили, що це ― хадрозавр або качко-динозавр. За припущенням директора НІАІ Франциско Агілара (Francisco Aguilar), довжина хвоста динозавра складала половину від його загальної величини.

За його словами, знахідки хвостів динозаврів зустрічаються відносно рідко. І нове відкриття допоможе їм надалі досліджувати сімейство хадрозаврів та їхні хвороби, зокрема кісткові захворювання. Так, вчені вже визначили, що хадрозаври страждали від пухлин і артритів.

Раніше останки динозаврів (як морських, так і наземних) були знайдені в багатьох частинах штату Коауїла, а також в інших північних штатах Мексики в пустелі. Але хвіст у повній цілості ― вперше.

«У нас дуже багата історія палеонтології», ― додав в кінці Агілар.

Останки хвоста хондрозавра були виявлені місцевими жителями в червні 2012 року. Пізніше вчені провели попередні перевірки, після чого, на початку липня 2013 року, почалися розкопки. Залишки хвоста передадуть на подальше дослідження і вивчення у Хенераль Сепеду.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...