• Українські депутати засуджують придушення уйгурів

  • Понеділок, 27 липня 2009 року
Світова спільнота і міжнародні організації засуджують криваве придушення уйгурів і невиправдане застосування проти них сили. Не байдужі до вбивств і українські депутати.

На думку Руслана Князевича, народного депутата від фракції «За Україну», події в Китаї схожі на недавні українські реалії: «Я бачив по ТБ, як уйгури на вулицях Вашингтона проводили демонстрації і намагалися пояснити справжній стан речей, коли їх як етнічну групу хочуть викоренити. На мій погляд, це просто неприпустима річ, схожа на недавні українські реалії, коли ми жили в Радянському Союзі».

На думку пана Князевича, політична система в КНР залишилася колишньою і її терміново потрібно міняти: «У Китаї нічого не змінилося, окрім зовнішнього антуражу, економічного розвитку, а політична система залишилася застарілою, зашкарублою комуністичною системою, яку, як на мене, переконаного антикомуніста, потрібно негайно міняти!»


Народний депутат України і голова Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джамільов розповів, що маоїстський тоталітарний режим у Китаї проводить грубу асиміляторську політику: «Шовінізм у КНР квітне. Починаючи з 49 року, вони масово завозять китайців на територію уйгурів, щоб відсоток китайців був вищий. Те, що відбувається, — страшне, наприклад прилюдні страти, і це відбувається в ХХІ столітті на очах світової спільноти». Він також висловив занепокоєння щодо загрози, яку несуть комуністичні режими: «Китай і КНДР — це останні уламки комунізму, і потрібно докладати більше зусиль, аби, нарешті, там тріумфувала демократія. Інакше ці тоталітарні режими загрожуватимуть не лише своїм громадянам, але вони становитимуть загрозу цивілізованому співтовариству взагалі».Павло Мовчан, народний депутат від фракції «За Україну», провів паралелі між китайським і сталінським режимами: «У них хвороба, яку їм прищепив Радянський Союз, — це сталінська ідеологія створення нового співтовариства, і вони втілюють її за рахунок асимілятивних процесів, коли меншини повинні розчинятися у великій масі. І врешті-решт, чому вони не вивчають своїх великих вчителів, наприклад, Лао Цзи?»

Пан Мовчан упевнений, що генетику не можна змінити політикою, а різноманіття націй може лише збагатити Китай: «Але якщо залишиться тільки один мільйон уйгурів, вони ніколи не будуть китайцями — вони будуть собою, тому що генетику не міняє ні Мао Цзедун, ні Сталін... міняє лише Господь Бог».
 
Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», котрий, на думку уйгурів, проводить компартія, почалася 5 липня, в ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. На цей раз спалах протесту викликала масова бійка між ханьцами та уйгурами, що сталася днями на заводі іграшок у місті Шаогунь провінції Гуандун.

За даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло 184 людини. Світовий Уйгурський Конгрес повідомляє про більш ніж тисячу загиблих.
 
The Epoch Times за матеріалами NTD
 
Підписатися:

Коментарі