• У Нікітському саду в Ялті розцвіли хризантеми

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 листопада 2012 року
Дай вдихнути аромат твій глибоко,
Затуманити хтивою мрією!
Радість спекотна! Сонце Сходу!
Хризантеми квітка золота!

Теффі

Є в Криму сяянням напоєний і ароматом просочений божественний куточок — Нікітський сад. Сюди, як метелики до нектару, прямують восени віддані шанувальники прекрасної сонячної квітки. Плавно кружляючи між клумбами, вдихають вони живлющий нектар пахучих «золотих квітів» — хризантем.

Як древній королівський символ далекої країни Висхідного Сонця, успадкувала у віках легендарний квітка витончену форму, глибокий зміст і таємницю існування сущого.

Наближаючись до поля пахучих хризантем, відразу потрапляєш під вплив чарівного магнетизму царственої рослини. Хмара ніжного аромату обволікає і заколисує, а досконалі форми суцвіть занурюють у гармонію споглядання. Добрі мудрі думки заповнюють свідомість, душа освітлюється вдячністю і серце стає добрішим. Розсіюються невдоволення, претензії, зникають суворі слова і зарозумілість — хочеться щедро поділитися душевним теплом, допомогти зрозуміти щастя щедрості тим, хто ще самотній і закритий серцем.

Споглядаю хризантему.
Всім серцем і душею я залучений
В її безмовний дух.

Іїда Дакоцу

Світло сонячних хризантем сяє на обличчях посмішками. Якими галантними і одухотвореними стають чоловіки, милуючись ніжністю різнокольорових пухнастих голівок! Хочеться потонути в букеті прохолодних ароматних пелюстків. Ось пропливає повз клумби витончена пара:

— Ти відчув, який чудовий аромат?

— Так, солодко пахне.

— Ні, ні, не так. Ти зарийся в пелюстки, як в сніг, тільки тоді відчуєш їх принадність!

Стайки бджілок, метеликів і птахів пурхають над галявиною, зваблені багатим урожаєм пилку і солодкого нектару. Бражник — гурман, схожий на пташку колібрі, завис над маточкою, приводячи в захоплення глядачів.

Спадаючи, рожеві, золоті і білі кучері пелюсток злегка колишуться від подуву ласкавого теплого вітерцю. Блиск синього моря на горизонті і гірські схили, вкриті осіннім лісом, обрамляють дорогий килим, витканий райдужним орнаментом квітів.

Червоні ягоди суничника і осінні троянди обрамляють розкішну клумбу і надають їй ще більше принади. Шовковий перелив живого полотна змагається з мистецтвом східної вишивки багатством відтінків — від зеленого, лимонно-жовтого до малинового і бронзового. Все дихає млістю, осіннє прозоре повітря здається кольоровим і пружним від квіткового настою. Довго, до полудня, гойдаються краплі роси на витончених вигинах пелюсток. Кажуть, що зібрана вранці з хризантем роса, продовжує життя і молодість.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...