• Флорентійська мозаїка у Владивостоці (фотоогляд)

  • Понеділок, 19 лютого 2007 року
У Приморському державному музеї ім. Арсеньєва проходить унікальна виставка-продаж картин колекціонера Антона Володимировича Ольховського "Мірья Сомородья". Назва виставки була запозиченою автором з Біблії. Унікальність виставки полягає в тому, що на ній представлені картини з каменя, виготовлені в стилі Флорентійської і римської мозаїк. Художник в цьому випадку створює свої твори, використовуючи кам'яні пластинки, при цьому зріз каменя завжди індивідуальний і неповторний, і кожна картина несе в собі свій особливий образ, свій настрій. А багатогранність і перенесення кольорів каменя вражає уяву.

Різноманіття використовуваних каменів при створенні картин вельми значне: серед них і мармур, і змійовик, сердолік, яшма, лазурит, родоніт, нефрит, агат.

Камінь ніколи не блідне і сам собою вважається довговічним матеріалом. Він може проіснувати багато тисячоліть, що збільшує цінність творів, створених з цього матеріалу.

Сюжетом для творів можуть послужити і пейзаж, і портрет, зображення тваринного світу. Що стосується даної виставки, то тут, крім вже згаданого, представлений билинний сюжет і картина в іконографічному стилі.

Кожна картина не тільки барвиста, вона несе позитивний заряд; відразу відчувається, що художник з душею працював над своїми творіннями. І це не дивно, адже кожна картина - це працемісткий процес і будь-яка неточність може все зіпсувати.

Зараз Флорентійська мозаїка проводиться в дуже обмеженій кількості. Але, завдяки колекціонерові Ольховському, жителям Владивостока пощастило насолодитися роботами майстрів у цьому виді творчості.Юлія Гольченко. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...