• Бойові мистецтва: розвиток особистості

  • Павло Хулін | Велика Епоха
    Вівторок, 26 червня 2012 року
Сучасна людина витрачає свій час, перш за все, на заробляння грошей, господарсько-побутові питання. Після цього вона думає, куди витратити невелику кількість часу, що залишився. Це може бути інтернет, перегляд телевізора, заняття спортом (плавання, атлетичне тренування, біг) і, нарешті, щось духовне — йога, цігун, релігія і... бойові мистецтва, про що і піде мова далі.
 
Бойові мистецтва як справжній вид розвитку особистості існували вже з моменту появи людської цивілізації. Основна маса практик прийшла зі Сходу, особливо з Давнього Китаю, тому що Китай є «колискою» багатьох духовних понять і уявлень про вдосконалення людини.
 
Цілісні системи бойових мистецтв включають обов'язково філософію і напрацювання в собі навичок захисту і атаки. Майстер, що освоїв ряд ступенів майстерності, як правило, приділяє багато уваги саме психології та духовності. Оскільки головне — не перемога над суперником, а саме контроль над своїми почуттями, емоціями, які можуть породжувати конфлікти і дестабілізувати особистість, яка присвятила себе вдосконаленню.
 
Бойові мистецтва можна розділити по різних вимогах і підходах до розвитку в них людської індивідуальності.
 
Перший вид — бойові мистецтва високого порядку, які мають елементи психоенергетичного тренінгу і глибоку теорію для занять. Ці методики передаються максимум кільком учням дуже «сильним» майстром, який має надздібності досягнуті у важкому навчанні та вдосконаленні своєї душі та тіла. Учні приймаються тільки обрані особисто майстром. Значна кількість тренувань відводиться на накопичення Ці в тілі послідовників з подальшою трансформацією всього тіла людини і розкриттям надздібностей. Методично це виглядає дуже важким завданням і розтягнуто на довгі роки практики. Відкривається мале поверхневе небесне коло, велике небесне коло і т.п.
 
Природно після здобуття майстерності людина стає високо духовною особистістю. Основної маси майстрів уже немає на Землі і простому українському жителю відповідно не вдасться навіть і поговорити зі справжнім майстром. Але застосовуючи деякі елементи шкіл цігун 70-х, 80-х років у Китаї можна поліпшити здоров'я, інтуїцію, відчути енергетичний підйом і навіть продовжити життя.
 
Другий вид — практики нижчого порядку по підвищенню духовності людини. Вони мають цілісну систему для реалізації потенційних здібностей людини. У цих школах бойових мистецтв практично немає тренувальних елементів для накопичення і трансформації енергії Ці, тому розвиток надздібностей майже відсутній, заняття в цих школах носять комерційний характер і, певна річ, приходити можуть усі охочі. У міру відвідувань занять людина може стати більш витривалою та стресостійкою, може покращитися координація тіла, інтуїція та здоров'я.
 

Брюс Ли, боевые искусства

Брюс Лі

Яскравим прикладом у розвитку особистості був Брюс Лі. Він почав свій шлях із звичайного бажання людини бути непереможним і в кінці свого короткого життя прийшов до розуміння глибоко філософських категорій, таких як Дао і справжня майстерність. Останні роки життя він медитував, працював з енергією Ці, підвищувався духовно.
 
До практик бойових мистецтв цього виду належать: Вінг Чунь (цілком доступно в Україні), Тайцзіцюань, Багуачжан, Сіньіціюань, Ушу-таолу, Айкідо (також доступно в Україні), Бойовий гопак та деякі інші.
 
До пріоритетних результатів в ході освоєння бойових мистецтв цього виду належить психічна саморегуляція, контроль агресії в повсякденному житті, стабілізація бажань і прагнень людської натури.
 
Третій вид бойових мистецтв — техніки і методики, перш за все, спрямовані на розвиток навичок захисту та самооборони. Тут вимоги до філософських і духовних аспектів зведені до мінімуму. Тренування загальнодоступні і носять виключно комерційний характер. Людина навчається в короткий термін техніці ведення бою. Основною ідеєю практик є жорстка контратака і постановка блоку захисту.
 
Технічно ці бойові мистецтва виглядають дуже яскраво, видовищно, тому саме демонстрація контактних або безконтактних поєдинків приваблює сучасну людину.
 
Методи можуть бути досить жорсткими і навіть жорстокими. У багатьох школах за 1—2 роки адепти, добре і наполегливо тренуючись, можуть стати просто відмінними бійцями. Якщо ви хочете сміливо ходити по вулицях без вогнепальної зброї і не боятися хуліганів, то це саме те, що вам потрібно.
 
Тренування носять в цьому напрямку спортивний характер. Тренується і вдосконалюється лише фізичне тіло людини. Це м'язи, кістково-зв'язковий апарат, витривалість, реакція і т.п.
 
Негативним наслідком є ​​вузький профіль у розвитку індивідуальних якостей особистості. В процесі тренувань може накопичуватися надмірна агресія, нестриманість у спілкуванні з навколишнім світом, відсутність внутрішньої душевної гармонії.
 
Бойові мистецтва цього виду: дзюдо, каратедо, сумо, капоейра, тхеквондо, фрі файт карате, УНІБОС, КОРОСУ, самбо, стиль Кадочникова, Стиль Чемісова, армійський рукопашний бій, кікбоксинг, тайський бокс і т.д.
 
Бойові мистецтва роблять у цілому позитивний вплив на індивідуальні людські якості, зміцнюють вольові якості, сприяють поліпшенню здоров'я.
 
У людській природі закладене прагнення до вдосконалення і пізнання своїх внутрішніх резервів. Залишилося лише відкласти всі проблеми і спробувати себе в якійсь школі бойових мистецтв.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...