• Згадуючи “Зламайте цю стіну, пане Горбачов”. Форум у Берліні “Коли впаде Червона Стіна?”

  • Середа, 16 листопада 2005 року
Після зведення  Берлінської стіни в 1961 році, американський президент Джон Ф. Кеннеді став проти вторгнень комуністичного Радянського Союзу. Іноді американські й радянські танки зустрічалися в “Контрольній точці Чарлі” на вулиці Фрідріха в Берліні. Сьогодні там є музей - Музей Стіни. Цей музей відкрив свої двері для проведення важливого форуму про іншу стіну - Червону, яка сьогодні оточує китайських тиранів.

Історія Берлінської Стіни - натхнення форуму.

12 червня 1987 року, американський президент Рональд Рейган, стоячи на дерев'яних сходах, встановлених перед Берлінською Стіною біля Бранденбурзьких воріт, виступав з промовою, в якій звернувся до тодішнього лідера СРСР Михайла Горбачова: “В'їжджайте в ці ворота! Відкрийте їх, пане Горбачов! Зламайте цю стіну!”, тоді як провідні німецькі політичні діячі приймали НДР як даність і навіть не припускали, що возз'єднання Німеччини реальне.

Через 29 місяців після тієї промови Рейгана, над якою деякі сміялися, в ніч з 9-го на 10-е листопада Берлінська Стіна впала, і весь радянський східний блок, керований комуністами, розвалився, як гнилиця.

Сьогодні, в будівлі “Контрольної крапки Чарлі” розташувався Музей Стіни з великою колекцією, що нагадує про той важкий час, розповідає історію про малюнки і написи, про тунелі під стіною, про людей, які були врятовані, і тих, хто не був, про гарячі повітряні кулі і гумові човни, про героїзм, зраду і тріумф, про багатьох, хто допомагав тому, хто шукав шлях до свободи.

Директор музею, Олександра Хілдебрандт, продовжує роботу життя її покійного чоловіка – історика, доктора Райнера Хілдебрандта. “Це заради Справедливості, - говорить мініатюрна жінка з України про свої глибокі внутрішні почуття, - заради тих людей, які хотіли жити в свободі, ми не повинні забувати їх і події тих днів. Це - сила, яка мною рухає”.

9-го листопада в Музеї Стіни пройшла організована The Epoch Times громадська дискусія: “Про 16-і роковини падіння Берлінської Cтени. Коли впаде Червона Стіна в Китаї?”

The Epoch Times (Велика Епоха)

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...