• Медведєв: права і свободи - найвища цінність

  • П'ятниця, 9 травня 2008 року

7 травня Дмитро Медведєв вступив на посаду президента Росії, склавши присягу на особливому екземплярі Конституції РФ.

Поклавши праву руку на Конституцію, Медведєв сказав: «Присягаюся під час здійснення повноважень президента Російської Федерації поважати і охороняти права та свободи людини і громадянина, дотримуватися і захищати Конституцію Російської Федерації, захищати суверенітет і незалежність, безпеку і цілісність держави, вірно служити народу».

Після церемонії інавгурації у своїй промові до громадян Росії Дмитро Медведєв також зазначив, що права і свободи визнані «найвищою цінністю», що саме вони «визначають сенс державної діяльності».

При цьому важливо відзначити, що вступ на посаду президента РФ співпав із ювілеєм ратифікації Росією Конвенції про захист прав людини.

У преамбулі Конвенції підкреслюється, що основні свободи є «основою справедливості та миру в усьому світі, дотримання яких головним чином залежить, з одного боку, від достовірно демократичної системи, і, з іншого боку, від загального розуміння і дотримання прав людини...»

Нагадаємо, що за декілька років до ратифікації Конвенції Рада Європи і МЗС РФ дійшли єдиного висновку – «правовий порядок Російської Федерації не відповідає стандартам Ради Європи». Зокрема, як відзначає «Сутяжник», прогнози тоді були невтішними – вважалося, що Європейський суд буде завалений скаргами з Росії, тому що громадяни не захищатимуться в рамках російської правової системи. Головний же сенс Конвенції – застосування її в національній правовій системі – ігноруватиметься.

Як стверджують правозахисники, так все і відбувається. До Конвенції в нашій країні влада ставиться як до «непотрібного тягаря», її ігнорують, або сприймають «як абстрактний інструмент» або як «засіб для застосування в Європейському суді». Правильне розуміння Конвенції не досягнуте досі.

Для Росії важливо, щоб присяга президента на особливому екземплярі Конституції РФ була не просто словами, а підтверджена справою. У 1996 р. Росія була допущена в Раду Європи з умовою обов'язкової ратифікації Конвенції. Хочеться сподіватися, що ситуація зміниться, і новий президент ставитиметься до прав і свобод своїх громадян, дійсно, як і обіцяв, – як до «найвищої цінності».

Юлія Цігун. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...