• Обирайте в якості мішені порушників прав людини, а не факелоносців

  • Субота, 19 квітня 2008 року

Я повністю розумію обурення людей через те, що китайський комуністичний режим, загорнувшись у олімпійський прапор, вдавано присягається наслідувати ідеали миру та справедливості, які записані в Олімпійській хартії. І при цьому відкриває вогонь по тибетцям, піддає катуванням послідовників Фалуньгун та кидає за ґрати християн, які є членами «домашньої церкви».



Я розумію, що люди хочуть, аби правда про Китай була розкрита, і хочуть використати цей момент, коли увага всього світу направлена на Китай, щоб змусити китайський режим по-людськи поводитися з людьми.

Я, як ніхто інший, хочу, аби Китай змінився. Я був у Китаї, щоб виступити на захист прав людини, і бачив, як у мене на очах моїх колег-правозахисників жорстоко побили лише за те, що вони вимагали дотримання правових норм.

Як ніхто інший, я бажаю додержання прав людини щодо всіх китайців. І, як ніхто інший, хочу, щоб китайський режим із повагою ставився до всіх його громадян.

Я повністю усвідомлюю лицемірство режиму, що не притримується законів і при цьому ототожнює себе із Олімпійськими іграми, притому що Олімпійська хартія закликає до поваги людської гідності та рівності і не допускає дискримінації.

Я співчуваю стражданням тибетців, у яких украли рідну країну, культуру, і за якими полюють, як за тваринами, якщо вони насміляться поскаржитися на погане поводження з боку окупаційних військ.

Я знаю про вилучення органів, про продаж китайської зброї в Судан, де вона потрапляє до рук насильників та вбивць із воєнізованого угруповання «Джанджавід»; мені відомо про передачу ядерних технологій Ірану, Пакистану та Північній Кореї.

Я знаю про те, що жінки-послідовниці Фалуньгун піддаються груповим зґвалтуванням в китайських трудових таборах, що християнських священиків і монахинь, які є членами «домашньої церкви», б'ють і саджають до тюрем, що китайська компартія винувата в смерті близько 80 мільйонів китайців. Мені відомо практично про всі правопорушення, здійснювані теперішнім китайським режимом.

Я хочу, щоб цей період болю та темряви в Китаї завершився, і цілковито підтримую мирні зусилля кожної людини, яка закликає до цих перемін.

Але я не можу схвалити прояви ненависті та насилля, направлені на факелоносців, які відбувалися в різних місцях під час естафети олімпійського вогню.

Ці люди ні в чому не винуваті, можливо, вони проти волі підтримують зловісний режим, але не є джерелом зла.

Для факелоносців пронести олімпійський вогонь – символ високих поривань людського суспільства – велика честь та велика справа для людства.

Факелоносці не є тими, хто очорнив олімпійських дух жорстокими вчинками. Вони роблять свою справу в ім'я підтримки всього доброго, що є в Олімпійських іграх, а не кровавого китайського режиму.

Будь ласка, вийдіть уздовж маршруту естафети й висловіть протест. Принесіть свої плакати і прапори. Використайте цю можливість, коли за цим спостерігає весь світ, для того щоб поставити свої вимоги, наші вимоги щодо припинення злісних учинків китайської компартії всередині Китаю та за його межами.

Але зберігайте розум – це можливість розповісти правду світові про Китай. Це шанс показати те, що китайський режим радше б приховав від світу. Він веде себе гірше за будь-яку терористичну групу, гірше за будь-якого злочинця, він відповідальний за геноцид, масові тортури, промиванні мізків…

Але напади на невинних людей – хіба це не те, проти чого ми виступаємо? Залякування та завдання шкоди ні в чому не винним людям, хіба це не те, що ми хочемо зупинити?

Будь ласка, нехай вся естафета буде оточена плакатами, що закликають до припинення жахливих злочинів комуністичного режиму.

Але, будь ласка, дозвольте естафеті олімпійського вогню відбутися.

Майкл Мелокс. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...