• Кіану Рівз — таємнича особистість і актор від Бога. Фотоогляд

  • Понеділок, 28 грудня 2009 року
Він любить мчати на мотоциклі на великій швидкості. Він ніколи не читає електронної пошти. Він грає в хокей, і як захисник отримав прізвисько «стіна». Він мріє зіграти Гамлета, але грає Нео. Він один із найбільш високооплачуваних акторів у світі. Його ім'я Кіану Рівз.

Дитинство Кіану

Чарльз Кіану Рівз народився в Бейруті 2 вересня 1964 року. Його батько Семьюель Ноулін — наполовину гаваєць, наполовину китаєць, мати Патриція — англійка. Вони познайомилися в бейрутському казино, де Патриція працювала танцівницею, і через рік одружилися, а через сім місяців народився Кіану. Батько дав йому ім'я на честь свого брата. «Кіану» на Гаваях означає «прохолодний вітер з гірських вершин».

У 1965 році родина перебралася до Австралії, де народилася його молодша сестру Кім. У Кіану Рівза є і зведена сестра Карен, яка народилася одинадцять років потому. Актор своє дитинство вважає щасливим, незважаючи на те, що його мати Патриція вела досить бурхливий спосіб життя. Одного разу в інтерв'ю вона навіть сказала: «Ну яка з мене мати! Я просто зі сторони спостерігаю за тим, як ростуть мої діти».

Коли Кіану Рівзу було 13 років, його батьки розлучилися, Патриція разом із дітьми переїхала жити в Нью-Йорк. 1969 року вона вийшла заміж за кінорежисера Пола Арона, і нове сімейство перебралося на життя в Торонто. Кіану Рівз донині є громадянином Канади.

Через пару років все ж таки розпалася і ця родина. Згодом Патриція ще кілька разів виходила заміж, тому сім'я постійно переїздила з місця на місце. Але в Кіану Рівза про цей час збереглися світлі спогади: «Я був білим хлопчиком з порівняно заможної родини. Я ріс без батька, але в мене була сильна мама і дві чарівні сестрички».

Кіану Рівз крізь терни до зірок

У віці 17 років Кіану Рівз кидає навчання і починає працювати. Його першою роботою було місце продавця в магазині спортивних товарів, після чого різні заняття пішли одне за іншим. Нарешті, Кіану Рівз починає грати на театральній сцені, а також отримує і незначні ролі на телебаченні. У кіно актор дебютував в 1986 році в канадській картині «Віра в надію», а в США отримав невелику роль у «Свіжій крові».

Так поступово Кіану Рівз наближався до свого зоряного часу — після виходу в світ бойовика «Швидкість» актор опинився у колі знаменитостей. У самого Кіану Рівза з цього приводу, щоправда, інша думка: «Це Сандра Баллок стала відомою, я вже і так був знаменитістю».

Почалася робота в трилогії «Матриця», завдяки якій Кіану Рівз став зіркою світової величини і одним із найбільш високооплачуваних акторів у світі. У 2003 Кіану Рівз був удостоєний зірки на голлівудській Алеї слави.

Але любов і визнання глядачів усього світу актор завоював саме своєю акторською майстерністю. Якщо він грає позитивного героя, то вкладає в нього таку первісну чистоту і чарівність, що просто зачаровує глядача. Якщо ж це негативний персонаж, то в ньому часом виявляється щось зовсім божевільне і диявольське — здатність перевтілення Кіану Рівза унікальна.

Але це ще не все. Артист талановитий в усьому, за що береться. У Кіану Рівза є своя група «Dog Star», яка виступає з постійними концертами в США, Канаді та Європі. Його ім'я часто входить до першої десятки під час різних опитувань на кшталт «Хто на світі всіх миліший?»

Захоплення актора

Кіану Рівз пристрасно захоплюється мотоциклами. Їх у нього три — Norton, Suzuki і Kawasaki. Але таке захоплення вимагає жертв, Кіану Рівз не раз отримував серйозні травми. У 1998 році його пристрасть до швидкої їзди майже коштувала йому життя — актор втратив контроль над мотоциклом і потрапив в аварію. Довгий час йому потім доводилося носити гіпс на шиї.

Як і більшість канадців, Кіану захоплюється хокеєм, грає в нього вже з дитинства. Кажуть, свого часу він навіть стояв перед нелегким вибором: хокей або кіно.

Після участі в картині «Маленький Будда» Кіану захопився східною філософією. Правда, це захоплення було не довгим. І врешті-решт серце Кіану Рівза належить книгам. Його улюблені автори: Шекспір, Достоєвський і Манн.

Любов і трагедія Кіану

Спроба актора створити сім'ю після чотирьох років дружби з подругою сестри Дженіфер Саем закінчилася трагедією. У 2000 році повинна була з'явитися на світ їх дочка, але за тиждень до планованих пологів лікарі виявили, що дитина в тілі матері мертва. Після такого удару долі Кіану і Дженіфер не змогли залишитися разом.

3 квітня 2001 р. Кіану Рівза наздогнала звістка про те, що в автокатастрофі загинула Дженіфер. Після смерті дитини вона перебувала у важкій депресії, вживала кокаїн. Перебуваючи в такому стані за кермом, Дженіфер на швидкості врізалася в машини, що стояли на узбіччі, і вилетіла через переднє скло. 29-річна жінка померла на місці події.

Після цього випадку Кіану Рівз довго мучився докорами сумління. Він вважав, що якби Дженіфер була пристебнута ременем безпеки, то залишилася б жива. Він навіть зняв фільм про ремені безпеки. Але, можливо, совість мучила Кіану з іншого приводу.

Хоча після трагедії вже минуло чимало років, сім'ю Кіану так і не створив. Його ім'я часто з'являється в світській хроніці, де воно пов'язане з різними жінками, але злі язики в жовтій пресі вже починають натякати на нетрадиційну орієнтацію актора. Сам Рівз дуже ледачий, байдужий або просто мудрий, щоб хоч якось спростувати подібні чутки.
 
Проте, говорячи про любов, найважливішою жінкою в житті артиста завжди була його молодша сестра Кім, в дитинстві вони були просто нерозлучні. Коли лікарі виявили у Кім лейкемію, Кіану Рівз присвятив їй весь свій час. Він возив її до світил світової медицини, купив будинок, який повністю переобладнав в лікарняну палату для зручностей улюбленої сестри. Але хворобу перемогти так і не вдалося.
 
Доля підносила Кіану не тільки щедрі подарунки, а й завдавала тяжкі удари. Після цього Кіану було зовсім загубився. Як повідомляла преса в той час, своє 39-річчя артист відзначив на самоті, на знімальному майданчику він з'являвся в одному і тому ж обідраному одязі і дірявих кросівках. Коли до нього ніхто не звертався, і не треба було репетирувати роль, він просто сидів, незрячим поглядом втупившись в одну точку.
 
Таємнича особистість Кіану Рівза

Кіану Рівз проявляє абсолютний імунітет до зіркової хвороби, до голлівудського нарцисизму, його не приваблює вкладення грошей у гральні заклади, придбання дорогих автомобілів і розкішних вілл. Ще недавно у нього не було навіть постійного місця проживання. Можливо, він був найбільш багатим бомжем на світі з огляду на те, що за один фільм йому платять по десять мільйонів.

У той же час він здатний подарувати каскадерам знімальної групи 12 «харлеїв», або разом з друзями зняти цілий острів для святкування Різдва. Він може собі дозволити грати в театрі «просто так», лише тому, що йому це подобається, і не ховатися за маскою кінозірки, коли його душа кровоточить. У той же час, якщо йому щось не цікаво, він просто встає і йде. Кіану дратує дуже пильна увага до своєї персони, під час інтерв'ю він себе веде, цитуючи біографа, «як справжній кретин».

Він також кілька разів приголомшував пресу зізнаннями про те, що іноді вживає наркотики. Якщо врахувати, що його кращий друг Рівер Фенікс свого часу помер від передозування наркотиків, то такі одкровення здаються досить ризикованими. Але сам Кіану Рівз вважає, що в нього немає недоліків.

Образ Кіану Рівза — це своєрідний Ромео східного типу на голлівудському «небосхилі», який емоційно, чутливо і гостро, часом занадто гостро реагує на те, що відбувається в житті.

Сам Кіану каже: «Можливо, я занадто скептичний по відношенню до цього світу, занадто чутливий до зла та хаосу, що панує навколо, можливо, було б простіше ігнорувати весь цей бруд і зосередитися на егоїзмі». Але, навряд чи Кіану Рівз може собі це дозволити, це було б рівнозначно втрати чуттєве сприйняття, що в професії актора вкрай важливо.

На свою популярність Кіану Рівз дивиться філософськи: «Я абсолютно щиро вважаю, що, якщо хтось зіграв у двох-трьох відомих картинах і став відомим актором, це не причина вважати, що цей хтось краще за інших».

«Мені здається, по життю я мандрівник ... не сидиться на місці. Саме тому я ніколи не прагнув до накопичення матеріальних цінностей та сталого способу життя. Життя актора — це для мене, ми справжні мандрівні менестрелі. А гроші і є гроші. Приємно, коли є чим платити в ресторані, за житло. Це банальний вислів, що щастя не в грошах ... за гроші ти набуваєш свободу, свободу жити так, як того хочеш».

Кіану не терпить комп'ютери і не читає електронну пошту. Але він охоче пише листи, любить сісти за друкарську машинку і спокійно обдумати, в якому стилі писати послання своєму адресату. Можливо, Кіану Рівз не тільки загадкова особистість, а й останній романтик у Голлівуді?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...