• Звідки беруться лідери?

  • Понеділок, 9 листопада 2009 року

Звідки беруться сильні лідери? Лідерами народжуються чи лідерами стають? Навіть якщо у когось є здібності стати великим лідером, ці здібності потрібно ще розвивати. Ви запитаєте: «Яка риса визначає лідерство?» Отже:

Далекоглядність

Лідери ясно бачать те, в якому напрямі вони рухаються, особливо, що стосується організації, як їхня компанія переросте в добре відомий бізнес з впізнанним брендом, що відрізняє її від конкурентів. Проте однієї тільки далекоглядності ще не досить. Лідери володіють не тільки здатністю бачити перспективу, але можуть розробити і реалізувати успішний план. Пристрасть і драйв завершують картину. Лідери також здатні ділитися своїми ідеями і знаходити підтримку у інших для досягнення результату.

Концентрація і дисципліна

Сильні лідери дисципліновані. Вони розставляють пріоритети і цілеспрямовано виконують ряд дій, які самі намітили. Концентрація дозволяє їм управляти процесом і досягати результатів. Ви можете відмітити хорошого лідера по його зосередженості на меті при натхненні і спонуці інших до участі.

Довіра і цінності

Ядро кожного справжнього лідера - довіра і система цінностей, яка базується на чесності. Лідер демонструє справжній характер і ніколи не відходить від істинного шляху. Лідер не вибере легкий шлях, якщо потенційно це може заподіяти збитки бізнесу. Сумнівним діям вони вважають за краще вибирати трохи довший, але гарантовано чистий і результативний шлях. Вони чесні, прямолінійні і підтримують самоконтроль, що забезпечує їхню відкритість до нових інформацій та ідей. Ця здатність вибудовувати довіру наближає до нього відданих людей.

Спільна радість успіхам і переживання невдач

Хороші лідери вміють розділяти успіх з іншими, так само як і невдачі. Вони здатні пов'язувати успіхи з діями інших, і брати на себе відповідальність за невдачі. Здатність сприймати хороше разом з поганим і ділитися всім цим є знак лідера.

Стриманість

«Увсі ми люди» - лідери усвідомлюють і приймають це. Вони не ставлять себе на п'єдестали, але поводяться так, як чекають цього від інших і працюють, для підтримки зусиль всієї групи. Вони сприйнятливі до нових ідей і усвідомлюють, що не тільки вони можуть сприяти змінам. Хороший лідер слухає і вміє погодитися з тим, що інший спосіб може виявитися кращим, ніж той, що реалізується у цей момент. Він не судить, але відкритий, вселяє довіру і взаємну повагу.

Гумор

Лідери, перш за все, уміють використовувати гумор для створення команди і підтримки. Немає кращого способу розрядити складну обстановку, ніж доречний жарт.

Не дивно, що деякі люди народжуються лідерами. Але ці риси вдачі потрібно виховувати в собі, для реалізації всього їх потенціалу. Як відомо, «без труда нема плода», і тому необхідно прикласти ряд зусиль, щоб стати людиною, здатною надихати, спонукати і вести за собою інших для досягнення результатів.

Дебра Уїтман, член CPRW і CPCC, є головним консультантом з профорієнтації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...