• Рекомендації старого агронома: як зібрати хороший урожай здорової картоплі

  • Середа, 16 серпня 2006 року

Ріст картоплі поділяється на кілька періодів: перший – період росту бадилля і цвітіння, другий – зріст коренеплоду (безпосередньо картоплі), третій – в'янення бадилля (в період в'янення бадилля всі соки йдуть у коренеплід) і ... І про останній етап росту коренеплоду практично ніхто не знає. Виявляється, картопля росте ще після в'янення бадилля, якщо його зрізати!

Тому більшість садівників-городників викопують картоплю відразу після її в'янення. Виходячи з правил вирощування картоплі, рекомендуємо зрізати бадилля після його в'янення, оскільки воно забирає сили бульб і заважає їм рости далі (бульбам потрібне бадилля лише в початковий період росту).

Зрізане бадилля потрібно прибрати з ділянки і спалити, щоб не було середовища для розвитку й розповсюдження паразитів на ділянці. Картоплю слід залишити в землі до перших заморозків. Потім викопати. Картопля велика, загартована, здорова, не гниє і добре витримує зберігання. За цим методом спробували зібрати урожай у районі Шереметьєво.

У попередні роки з цієї ділянки збирали стільки ж, скільки садили. Експериментувати вирішили на кількох рядках. З усієї ділянки зібрали урожай як завжди, а ці рядки залишили, прибрали бадилля. Після перших заморозків із цих рядків зібрали такий самий урожай, як із усієї ділянки в цілому.

Михайло Єрьомін. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...