• «ПіснеЗнайка» - гуманітарний проект, новий підхід до навчання дітей

  • Середа, 15 червня 2005 року

15.06.05 у ІА «Інтерфакс Україна» проходила прес-конференція, присвячена презентації гуманітарного проекту «ПіснеЗнайка». Цей проект являє собою новий підхід до викладення навчального матеріалу – у вигляді пісень, текст яких, крім знань, містить у собі виховні моменти.

Гуманітарний проект « Гармонія інтелекту й здоров'я – ПіснеЗнайка» - був заснований міжнародним інноваційним центром розвитку людини в Україні в 2002 році. І протягом трьох років співробітництва з педагогами, медиками, психологами проходив апробацію в дитячих навчальних установах і викликав широкий інтерес у фахівців, дітей і їхніх батьків.

«ПіснеЗнайка» – це новий підхід до навчання. Навчальний матеріал подається у вигляді пісень, текст яких, крім знань містить у собі виховні моменти. Музика використовується з позицій музикотерапії, стимулює інтелектуальну діяльність і позитивно впливає на здоров'я слухачів, а яскраві ілюстрації допомагають легше зрозуміти матеріал.

У процесі такого навчання дитина може підспівувати, рухатися, пританцьовувати, що не викликає в неї напруги при засвоєнні навчального матеріалу. Під дією музики включається в роботу ліва півкуля мозку, яка, як відомо, відповідає за образне мислення, і дитина під час такого уроку входить у процес творчості при прийомі інформації.

Завдяки зменшенню навантаження, підвищенню рухової активності, психоемоційній корекції, досягається ефект зміцнення здоров'я. Діти після таких уроків стали більш відкритими, урівноваженими, у них поліпшувався настрій, а це попереджає перевтому, стрес, а також активізує розвиток творчих здібностей.

У прес-конференції взяли участь: Яновська Н.М. - президент міжнародного інноваційного центру гармонійного розвитку людини; Савченко А.Я – віце-президент АПН України; професор Омельченко Л.И.-зам. директора інституту педіатрії, акушерства й гінекології АМН України; Маркова М.В. – учений секретар НДІ соціальної й судової психіатрії, наркології МОЗ України; Страшний Л. С. - директор СШ N34 р. Київ, кандидат педагогічних наук.

Ними був відзначений позитивний вплив « ПіснеЗнайки» на розвиток дітей, а також висловлена підтримка щодо подальшого розвитку й інтеграції в систему освіти гуманітарного проекту «Гармонія інтелекту і здоров'я - ПіснеЗнайка».

Євген Бруг. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...