• Історія із Стародавнього Китаю: чеснота простого селянина

  • Неділя, 22 квітня 2007 року

Селянин Хуан Цзяньцзи, який народився в Ченду, провінція Сичуань, за часів династії північна Сун, був звичайною людиною з праведним способом життя. Він не гнався за особистою вигодою, був щасливий, коли у нього з'являлася можливість допомогти іншим, і користувався великою пошаною у людей.

В цей час бургомістром Ченду був Чжан Юн. Він також був доброчесною людиною, чиновником з почуттям справедливості, хоча й трохи гордовитим. Одного разу уві сні йому з'явилося божество і повідомило: «До тебе прибув Хуан Цзяньцзи з Симень». Після цього увійшла людина в даоському одіянні. Божество спустилося східцями, щоб зустріти Хуана Цзяньцзи. Воно запропонувало гостю місце вище, ніж бургомістрові.

Наступного ранку Чжан Юн розпочав пошуки Хуана Цзяньцзи, і, нарешті, його знайшов. Коли він побачив його, то зрозумів, що це та ж сама людина, яку він бачив уві сні. Він запитав у селянина, чи дійсно він щодня здійснював стільки хороших справ і володіє настільки великою чеснотою, що навіть божество проявляє до нього таке шанування.

Селянин Хуан відповів: «Я нічого особливого не робив. Всього лише займаюся обробкою своєї землі. Під час збирання врожаю я купив трохи зайвого зерна за гарну ціну. Наступного року воно виявилося мені непотрібним, і я продав його бідним селянам за тією ж самою ціною, тому що їхнє зерно ще не дозріло. Після продажу я не отримав ніякого прибутку. Вага зерна була такою самою. Але я також нічого не втратив від того, що допоміг цим бідним людям».

Коли бургомістр це почув, глибоко зітхнувши, він сказав: «Ти дійсно заслуговуєш займати місце  вище за моє». Після цього він простягнувся на землі, щоб виразити йому шанування.

Існує прислів'я: «Не треба думати, що за добрі справи не буде відплати». Володіючи жалісливим серцем, селянин не шукав для себе ніякої особистої вигоди. Він чесно вів свої справи, і цим надав допомогу іншим. Тому його всі поважали, і він був винагороджений.

Версія німецькою

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...