• Глобальне нерозуміння

  • Вівторок, 19 грудня 2006 року

Плутанина і нерозуміння - досить звична справа в сучасному суспільстві, але так мало уваги цьому приділяється на кіноекрані. Це якраз те, що режисер Алехандро Гонсалез Іннаріту намагається показати в своїй останній роботі з Бредом Пітом, Кейт Бланшет, Адріаною Бараццо і Рінко Кікучі.

За основу Гонзалес бере стародавню легенду про Вавілон (як людство було покаране за свою гординю в будівництві величезної башти Вавілон, яка ображала своїм існуванням Бога, і Він примусив людей говорити на різних мовах, що посіяло плутанину і нерозуміння в їх діях) і переносить її в сучасність, розповідаючи чотири зв'язані новели. У першій історії йдеться про американську пару, Річарда і Сьюзан Джонсон (Піт і Бланшет), які відпочивають в Марокко, намагаючись втекти від реальності недавньої трагедії. Але насправді вони лише опиняються в центрі інших сумних подій.

По сусідству двоє марокканських хлопчиків-селян змушені охороняти отару овець і кіз від шакалів у горах, їх поведінка приводить до незворотних наслідків. Ці інциденти викликають у них проблеми не лише з батьком, але й з місцевою владою.

Поглянь на мене: Шиєко (Кікучі), японська дівчина-підліток, яка шукає втіхи після смерті матері в увазі інших людей.

В Каліфорнії, США, Амелія (Барацца), няня-мексиканка, яка нелегально працює на багату сім'ю, перетинає кордон, щоб бути присутньою на весіллі свого сина, не підозрюючи про вибір, який їй доведеться зробити по дорозі назад.

А на іншому кінці земної кулі Шиєко (Кікучі), глухоніма японська дівчина-підліток, яка живе в Токіо, не може змиритися з втратою матері і намагається подолати труднощі в спілкуванні. Вона постійно шукає способи заповнити емоційний вакуум, який утворився в ній після смерті матері, через увагу і любов інших людей, але у неї це погано виходить.

«Круговерть»

В ролях: Бред Пітт, Кейт Бланшетт, Пітер Вайт, Гаррієт Уолтер

Тривалість: 2 години 23 хвилини

Фільм отримав категорію «R» за сленг і насильство

Режисер: Алехандро Гонзалес Іньяріту

Сценарист: Гільермо Арріага

Чотири новели Іньяріту, завдяки чудовій музиці та  операторській роботі переплітаються між собою, складаючись в єдину картину. Звук, кольори, ландшафти - все це частини мови, які використані в «Круговерті», допомагають глядачам відчути атмосферу нещастя, плутанини і нерозуміння у фільмі.

Якість фільму не викликає питань, адже в його створенні брали участь багато номінантів і лауреатів Оскара: головний оператор Родріго Прієто («Горбата Гора»), монтажист Стівен Мірріоне («На добраніч і всього найкращого»), художник по костюмах Бріджетт Брох («Мулен Руж») і композитор Густаво Сантаоайя («Горбата Гора»). А разом ця команда створила абсолютно незрівнянну атмосферу.

Гра всіх акторів відрізняється винятковою майстерністю. Подружжя Піт і Бланшет, як ніхто інший зуміли показати натягнутість відносин між чоловіком і дружиною, але і Адріанна Барацца, і Рінко Кікуші в однаковій мірі чудові в своїх ролях. В чималій мірі блискуча гра кожного героя фільму стала заслугою неймовірної проникливості  режисера Алехандро Гонзалеса Іньяріту. 

Амір Талай. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...