• Як зробити «лотос» із моркви (карвінг)

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 10 березня 2009 року
У давнину люди вірили, що морква є улюбленою їжею гномів. Існувало навіть повір’я, згідно з яким людина, що відносила вночі до лісу миску з пареною морквою, вранці знаходила на тому ж місці миску із золотими монетами. Саме так цінили цей плід мешканці лісової місцевості. У середньовічній Італії моркву вважали дуже цінними ліками. У стародавній Русі її застосовували при головному болі (пониженому тиску).

Нині цей овоч цінується у народній медицині багатьох країн. Щоб за зиму морква не втратила цінних властивостей, її зберігають у ящиках, засипаних сухим піском. Коренеплоди моркви містять цукор, білки, каротин, вітаміни групи В. Морква — випробуваний полівітамінний і зміцнюючий засіб, який рекомендують при захворюваннях серцево-судинної системи, хворобах шлунково-кишкового тракту, а також при порушеному зорі. Як свіжий, так і консервований морквяний сік має дієтичні та лікувальні властивості.

Сьогодні ми знаємо, що морква дуже багата каротином та вітаміном А, який утворюється з нього. Вживання в їжу моркви завдяки каротину сприяє гарному росту дітей. З високим умістом каротину в моркві пов’язаний його вплив на зір. Однак морква — це не лише «скарбничка» каротину. В ній містяться ледь не всі вітаміни. Також чималу роль у її цінних якостях відіграють пантолієва і нікотинова кислота, різні мікроелементи. Пектини та клітковина моркви стимулюють роботу шлунку та кишечника, поглинають жовчні кислоти, знижуючи тим самим рівень холестерину в крові, оздоровлюючи судини та серце. 

А зараз найцікавіше. Як же нам із усім відомого оранжевого овочу зробити прекрасне творіння — лотос? Дуже просто.

За матеріалами:
Соцкова А.Г. Вкусные фантазии из овощей и фруктов
karving.ru

Підписатися:

Коментарі