• Сарі - символ елегантності, що пройшов через віки

  • Вівторок, 11 березня 2008 року
В індійських жінок, задрапірованих у сарі, горда хода. Сарі - це один із небагатьох видів одягу, який упродовж століть і надалі носять у повсякденному житті.

Витоки сарі


Як називається один із найдревнішого одягу світу, який до цього дня і надалі носять мільйони людей? Це сарі, яке носять у повсякденному житті більш ніж 300 мільйонів жінок.

Перші сліди сарі, виявлені в долині Інду, датуються 100 р. до н. е., проте в текстах воно згадується між 2800 і 1800 рр. до н.е. В індійських легендах тканина втілює створення Всесвіту. «Сутра» (нитка) є основою, а «сутрадхара» (ткач) - творцем або творцем Усесвіту. Саме слово «сарі» походить від санскритського «саті», що означає тканина.

По сарі можна визначити касту людини, місце на соціальних сходинках, релігію та регіон.Також можна виділити підвиди сарі, наприклад, «дхоті», яке походить із давніх часів і носиться сьогодні виключно чоловіками. Воно обгортається навколо кожної ноги; Ганді носив дхоті.


Є сарі, які закривають лише нижню частку тіла, - «вешті». Деякі зав'язуються нижче грудей.

Співвідношення частин тіла, що закриваються, варіюється залежно від регіону. Наприклад, жінки Таміла носять одяг, який ретельно закриває ноги. У Махарастрі верхня частина тіла й голова закриті, а ноги інколи відкриті до верху коліна. Стиль одягу залежить також від роду діяльності. Багато жінок удома або на вулиці носить довгі сарі, а під час роботи - короткі.

Що ж становлять собою сарі?


Перш за все, це відрізок тканини завдовжки від 70 см до 8-10 м і завширшки від 60 см до 1,3 м; інколи сарі по всій довжині обшивають бавовняною стрічкою в тон. Сарі носиться поверх нижньої спідниці, яка ховається під сарі, а на верхню частину тіла одягається особлива безрукавка - шолі, яка залишає живіт відкритим.

Сарі виготовляється із суцільного відрізу тканини, і спочатку не передбачало пошиття або ґудзиків, оскільки в індуїзмі одяг, пронизаний голкою, вважається нечистим.

Сарі виготовляються з бавовни, блискучого поліестеру або шовку, вони можуть бути покриті візерунками або бути однотонними, або ж бути однотонними з окремими орнаментами. Святкові сарі, які інколи вишивають золотом, прекрасні. Місто Бенарес відоме виробництвом розкішних шовкових сарі, частенько покритих срібною або золотою вишивкою.

Таким чином, сарі - це великий відріз тканини, яка майстерно драпірується. Драпіровка - це ключовий момент. По сей день сарі одягається таким чином: кінець закріплюється на спідниці, потім обгортається на фігурі. І, нарешті, спереду утворюються складки від 2 до 10 см, які закріплюються на спідниці. Саме від цих складок залежить силует сарі, і вони є предметом найбільшої турботи. Інша сторона тканини, яка називається палау, проходить під правою пахвою на ліве плече, повисаючи за спиною так, щоб у разі потреби можна було покрити нею голову. Щоб сарі добре сиділо, воно закріплюється на безрукавці за допомогою маленької шпильки. Поділ не має доторкатися землі, і ступні залишаються відкритими. Дуже коротке сарі вважається ознакою поганого смаку. Часто до сарі одягають браслети.

Значення кольорів


Білий уважається за траурний колір, його носять вдови. Зелений, головним чином, є знаком приналежності до мусульманської общини. У деяких регіонах Індії зелені сарі одягають на весілля. Блакитний традиційно вважається кольором касти шудр (ремісники, селяни, ткачі), тому його уникають представники вищих каст (процес добування індиго розглядується як особливо нечистий).

Чорний - знак поганої ознаки, одягається рідко. Червоний колір є кольором касти кшатріїв (благородних воїнів) і вважається за символ доброї ознаки. Це також найбільш поширений колір для весільного сарі. Жовтий колір пов'язаний із релігією та аскетизмом.

Особливе значення деяких орнаментів


Стилізоване зображення манго, що часто зустрічається, символізує родючість і достаток.

Слон втілює владу, силу і королівську владу, але також пов'язується з водою й родючістю. Риба - інший знак родючості та достатку, пов'язується з надприродними можливостями. Раковина символізує божественні звуки.

Сарі - це один із рідкісних видів одягу, який носять повсякдень уже впродовж століть. Безліч жінок носять сарі протягом усього року в будь-яких обставинах від праці до сну. Навіть жінки, які щодня сьогодні одягаються в інший одяг, одягаються в сарі для священних церемоній.

Для індійок сарі - це найелегантніший жіночий одяг. А оскільки кожна жінка неповторна, неможливо знайти двох однакових сарі.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...