• Дев'ятирічний хлопчик підкорив вершину найвищої гори в Африці

  • Вівторок, 13 березня 2007 року
 

22 лютого двоє учнів пекінської початкової школи разом із дорослими членами команди підкорили вершину гори Кіліманджаро, найвищої гори Африки. Дев'ятирічний Чжан Муянь став наймолодшим підкорювачем за всю історію сходжень на цю вершину. Однак, виявилося, що Чжан приховував свій справжній вік.

За повідомленням New Beijing Newspaper, 11-річний Чжан Муяо і його брат, 9-річний Чжан Муянь, а також дорослі члени команди підкорили 5895-метрову вершину гори Кіліманджаро. Чжан Муянь став наймолодшим підкорювачем цієї вершини. Чжан побив останній рекорд, установлений раніше 12-річним американським хлопчиком, що піднявся на вершину цієї гори.

До цього, брати Чжан побили інший рекорд «наймолодших альпіністів», успішно піднявшись на вершину гори Сигуйан у провінції Сичуань висотою 5 025 метрів. 11-річний Чжан Муяо сказав, що вони відпрацьовували свої навички сходження на льоду й щільному снігу. Їхньою наступною метою було досягти вершини Джайя (Jaya), найвищої гори в Океанії.

Танзанійський відділ адміністрації в справах сходження на гори розробив інструкції й правила безпеки для альпіністів, котрі намагаються підкорити гору Кіліманджаро. У положеннях забороняється дітям молодшим 10 років підніматися на гору. Це положення про «обмеження віку» було розроблено для захисту життя дітей. 9-річному Чжану виповниться 10 років тільки у квітні 2007 року. При реєстрації на право сходження на гору, Чжан приховав свій справжній вік.

Чжан сказав журналістам, що, після успішного підкорення вершини, він посковзнувся й мало не розбився. На його щастя, дорослі члени команди були поруч і врятували його. Обман Чжана піддався критиці на материковому Китаї, оскільки, його життю загрожувала небезпека. Лін Вейпін, учитель із провінції Чжецзян, опублікував лист в Yangtse Evening Post, запитуючи, хто б ніс відповідальність якби Чжан втратив життя при підйомі на гору. У листі також ставилося запитання, хто відповідає за помилкову інформацію, надану Чжаном у його заявці на право підйому на гору.

Стаття англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...