• Про те, як китайська влада розподілила пожертвування постраждалим від землетрусу

  • Неділя, 16 серпня 2009 року
 
Китай. Після руйнівного землетрусу, що стався в китайській провінції Сичуань 12 травня минулого року, люди багатьох країн надіслали пожертвування постраждалим. Результати розслідування підтверджують, що близько 80% суми цих пожертвувань осіло на урядових рахунках компартії.

Сума грошових та матеріальних пожертвувань після травневого землетрусу перевищила всі історичні рекорди у Китаї і склала 11 млрд. доларів США, повідомляє гонконгзьке видання «Дакунбао».

У процесі прийому та перерахування цих пожертвувань у сторонніх спостерігачів виникло багато питань з приводу того, куди перетікають такі величезні суми.

Співробітники інституту громадського управління при університеті Цінхуа протягом півроку досліджували це питання і з'ясували, що близько 80% всіх пожертвувань, перерахованих підприємствами та приватними особами, були переведені на спеціальні рахунки уряду і стали так званими «додатковими податками» в розпорядженні уряду.

Як відзначив один з відповідальних співробітників, який брав участь у дослідженні, Ден Гошен, у західних країнах уряд не бере на свої рахунки пожертвування людей, а всі вони приймаються і використовуються різними неурядовими організаціями. Однак в Китаї це не так.

Він також сказав, що з усіх пожертвувань, отриманих від китайських громадян і організацій, 58% - використав уряд, інші гроші були розподілені між організаціями «Червоний хрест» та їм подібним у різних районах країни.

Повідомляється також, що згідно наказу Держради КНР, ці гроші можуть використовувати місцеві комунальні господарства на власний розсуд. Група Дена вибірково перевірила 7 провінцій і виявила, що, врешті-решт, більшість цих грошей було передано в розпорядження державних департаментів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...