• Під час землетрусу загинули діти: до кого звернутися за встановленням справедливості?

  • Субота, 6 вересня 2008 року
 
1 вересня прем'єр міністр КНР Вень Цзябао відвідав один із найбільше постраждалих від землетрусу повітів Бейчуань у провінції Сичуань. Там він зустрівся із школярами, які цього дня відновили навчання в школі, інформує радіо «Вільна Азія».

Під час його візиту близько 200 батьків, діти яких загинули під час землетрусу під уламками шкіл повіту Бейчуань, збиралися вийти на дорогу в районі селища Анчан, якою мав був проїздити Вень Цзябао, зупинити його машину і поговорити з ним щодо розслідування справи про неякісні споруди будівель шкіл. Місцева влада мобілізували кілька десятків поліцейських, які перегородили дорогу батькам, а також заборонили їм розкривати плакати з вимогами. Машина Веня проїхала повз них. Батьки просто у відчаї.

 
«Ми тільки хотіли побачитися з прем'єром, поговорити з ним, розповісти про наші біди», - розповіла кореспондентові радіо пані Лінь. «Нам зовсім нема до кого звернутися за встановленням справедливості з приводу наших загиблих дітей, - продовжила вона. - Але поліцейські не пустили нас близько до узбіччя дороги. Ми дуже засмучені».

«Там було дуже багато поліцейських, кілька десятків, - уточнив пан Вей. - Ми підготували плакати з нашими вимогами, але нам не дозволили навіть витягнути їх».

Окрім розслідування справ про неякісні споруди, нещасні батьки також хотіли розповісти прем'єру про ситуацію із виплатою їм компенсацій за загиблих дітей. Виявляється, що в різних районах сума компенсацій значно відрізняється. В когось вона становить 20 тис. юанів ($2,8 тис.), а в інших від 4 до 8 тис. юанів. Батьки вважають, що це пов'язано із ступенем корумпованості місцевої влади. На їхні запитання місцева влада каже, що дасть відповіді 10 вересня.

Гонконзька газета англійською мовою South China Morning Post повідомила, що 1 вересня журналістка з Гонконгу приїхала в повіт Веньчуань, щоб зробити репортаж про місцеву ситуацію. Коли вона хотіла взяти інтерв'ю у батьків, що втратили дітей, під час спроби вийти на дорогу і зустрітися з прем'єром, до неї підійшли 6 - 7 поліцейських і спробували відвести в поліцейську машину, але за неї вступилися батьки дітей і не дозволили забрати журналістку. Після цього поліцейські наполегливо попросили, щоб кореспондент пішла звідти. При цьому поліцейські сказали, що її діяльність у цьому районі може порушити спокій громадськості.

У повіті Бейчуань у результаті землетрусу загинуло більше 1300 учнів середньої школи. Батьки загиблих дітей постійно звертаються до влади, вимагаючи проведення розслідування якості споруд шкільних будівель, проте аж до сьогодні вони не отримали від них жодної відповіді. Уряд розпорядився виплатити кожній сім'ї загиблих дітей по 60 тис. юанів ($8,5 тис.), проте самі батьки говорять, що цими грошима неможливо втішити їхнє горе.

«Дуже важко на серці. Коли бачимо, як інші діти радісно ідуть в школу, то відразу згадуємо своїх загиблих дітей», - сказала пані Лінь.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...