• На півдні Китаю люди страждають від повеней, а на півночі від небувалої спеки

  • Субота, 4 липня 2009 року
 
Китай. У цьому році на райони середньої та нижньої течії ріки Янцзи в Китаї обрушилися сильні зливи, що охопили 175 тис. кв км площі, викликавши численні повені. У той же час в деяких північних районах країни стоїть небувала спека, повідомляють китайські ЗМІ.

У повідомленні говориться, що в період з 28 по 30 червня в деяких районах провінцій Сичуань, Юньнань, Гуйчжоу і місті Чунцин не припиняються зливи. Місцями кільсть опадів досягла 383 мм, чого не було вже останні 100 років. Взід рясних опадів постраждали провінції Гуанси, Хубей, Хунань, Юньнань, Цзянсі, Аньхой, Чжецзян, Гуйчжоу і міста Шанхай і Чунцин.

У той же час на півночі країни в провінціях Хебей, Шаньдун, Шеньсі, Шаньсі, і місті Пекіні стабільно тримається небувало висока температура. У місті Шицзячжуан провінції Хебей вже 10 днів спостерігається спекотна погода, якої не було з 1951 року.

У місті центрального підпорядкування Чунцин 27 червня дощ і грози накрили 18 повітів. Від повеней постраждало 1 млн 295 тис. 400 чоловік, 6 чоловік загинуло, 1 - пропав безвісти, 27 925 - терміново евакуйовані.

У провінції Хубей сильні опади, що супроводжувалися грозою, випали в 46 повітах. За даними місцевого управління з ліквідації наслідків стихійних лих, на 30 червня, від стихії по всій провінції постраждало 1 млн 20 тис. осіб, 9 осіб загинуло. В окремих районах число опадів досягло 383 мм, що перевищило всі історичні показники.

29 червня в місті Ухань пройшов найсильніший дощ за останні 27 років. В результаті повені було зупинено рух транспорту на 260 ділянках доріг, у 9 районах міста рівень води перевищував півметра. Дощ припинився 30 червня.

У провінції Цзянсу проливний дощ йшов з 27 по 30 червня. У деяких районах рясні опади супроводжувалися сильними поривами вітру, повалено численні дерева. В результаті загинули 4 людини.

У провінції Гуйчжоу від тривалих злив постраждало понад мільйон осіб, 14 осіб загинуло, прямий економічний збиток за попередніми підрахунками склав 61,4 млн доларів США.

Прогнози синоптиків невтішливі. У найближчі кілька днів у тих же самих районах очікується друга атака стихії - сильні дощі з грозами.
Підписатися:

Коментарі