• Відпустка на острові Зольт у Північному морі

  • Четвер, 18 лютого 2010 року

Зольт - острів, розташований у північній частині Німеччини. Омивається Північним морем і є частиною району Північної Фризії та штатом Шлезвіг-Гольштейн. Цей острів, сполучений з материком греблею Хінденбург, відомий своїми довгими піщаними пляжами, що є одним з улюблених туристичних місць у Німеччині навіть узимку.

 

Але взимку на острові Зольт дуже холодно. І що там можуть робити туристи в холодні місяці року? Адже вода покривається льодом, і туристичні курорти можна знайти у багатьох інших місцях. Незважаючи на це, прихильників біля острова чимало: серед них не тільки ті, хто має фризський будинок, покритий очеретом, але і власники шикарних апартаментів із виглядом на північ.

 

Один із значущих днів починається відразу після Різдва - 26 грудня. Для проведення "Великого свята купання" визначаються учасники - 100 міцних духом сміливців, які занурюються в крижану воду Північного моря. Після виходу на берег місцеві жителі зустрічають їх гарячим грогом (змішаний алкогольний напій - прим. авт.), щоб ті зігрілися. Існує багато видів гарячого грогу і для глядачів!

 

З моменту свого створення (1985 рік) "Велике свято купання" полюбився народу і з часом отримав статус фестивалю. Святковий тиждень, як правило, завершується на відкритому повітрі пізно ввечері, напередодні Нового року. Феєрверки - неодмінний атрибут грандіозного свята - заборонені, виходячи безпеки, тому що на острові багато будинків із солом’яним дахом. На думку працівників готелів, подібні вечірки мають властивість "примиряти друзів і знайомих", тому намагаються розважити усіх, хто вперше присутній на святах острова.

Незважаючи на те, що охочих провести час весело чимало, також є ті, хто мріє відпочити більш спокійно. Їх приймають у церквах Westerland і Keitum або пропонують взяти участь у деяких розважальних благодійних конкурсах. Відповідно до традиції, особливо в селах на Іст-Сайді, діти в костюмах та масках стукають у двері, розповідають вірш, за що отримують винагороду у вигляді декількох монет або цукерок.

Самі туристи задоволені відпочинком на Зольте, розповідають про те, як здорове, різке, солоне повітря сприяє пожвавленню мозку і тіла, особливо після "веселих ночей". За їх словами, на острові "здоровий клімат" та "повітря потріскує як шампанське".

Нещодавно експерти охорони здоров'я встановили, що зимове повітря Північного моря дуже корисне. Крім того, острів, з його довгими піщаними берегами та дюнами, чарівно впливає на тих, кому пощастило відвідати Зольт.

Ельке Бакерт. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...