• Формула-1. 'Червоні бики' здобули подвійну перемогу на Гран-прі Малайзії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 4 квітня 2010 року

Блискучою перемогою гонщиків Red Bull завершився третій етап чемпіонату світу Формули-1. Гран-прі Малайзії виграв Себастьян Феттель, а другим приїхав Марк Уеббер.

Щоправда, інтрига малайзійській перегонів була закладена в дощовій кваліфікації - з чотирьох найсильніших команд лише дві пробилися до першої десятки, а Баттон, Хемілтон, Алонсо і Масса зайняли 17-е, 19-е, 20-е і 21-е місце на старті. Гонщики Red Bull Racing і Ніко Росберг краще за всіх вирішили суботнє рівняння, проїхавши вирішальне коло в потрібний момент і на оптимальній гумі.

Але в неділю завдання було не менш складним - одні хотіли зберегти перевагу, інші - відігратися.

BMW Sauber Педро де ла Роси зупинився на виїзді з піт-лейн, коли іспанець готувався зайняти місце на старті - виникли проблеми зі зчепленням. Механіки завели двигун, і Педро виїхав, але зупинився вже в третьому повороті, і машину довелося евакуювати.

Перед стартом була суха і сонячна погода. Прогноз обіцяв дощ, але в неділю обійшлося без опадів.

Перша трійка, як і більшість гонщиків, стартувала на м'яких шинах. На старті Феттель обійшов Уеббера і Росберга, на четверте місце піднявся Кубіца, а Петров відіграв дві позиції, піднявшись на 9-е місце. Хемілтон активно атакував, відігравши сім позицій на старті, на перших колах обійшов Буемі, Альгерсуарі і наздогнав Петрова. На шостому колі Люіс обігнав росіянина, але спочатку Петров повернув позицію, і лише повторна атака через кілька кіл вивела британця вперед.

Гонщики Ferrari відіграли кілька місць. Група з Алонсо, Масси і Баттона їхала на позиціях з 14 по 16-у, на дев'ятому колі Баттон обійшов Алонсо, повернувши втрачену раніше позицію. На тому ж колі з боротьби вибув Каму Кобаяші - відмова мотора, гонка для BMW Sauber на цьому закінчилася.

На 10-му колі Дженсон Баттон відвідав бокси, змінивши стартовий комплект Soft на Hard. Міхаель Шумахер зупинив болід на трасі через проблеми з кріпленням заднього колеса. На 12-му колі болід Вітантоніо Ліуцці втратив швидкість, італієць повільно дістався до боксів і вибув з боротьби.

Ситуація в лідируючій групі не змінювалася, Феттель лідирував з невеликою, але стабільною перевагою над Уеббером, Росберг поступово відставав, зберігаючи відрив від Кубіци.

На 14-му колі бокси відвідали Хюлкенберг і Петров, на 15-му - Буемі, на 17-му - Труллі і Чандхок, на 18-му - Сенна, на 19-му - Ковалайнен зупинився в боксах для ремонту, на 21-му колі механіки Force India обслужили Сутіла, а на 22-му в боксах побував Кубіца.

Почалися піт-стопи у групі лідерів - на 23-му колі Росберг отримав комплект жорстких шин, на 24-му бокси відвідав Феттель, на 25-му - Уеббер - виникла невелика заминка з кріпленням правого переднього колеса, на 27-му - Масса - тільки Алонсо і Хемілтон проїхали більше половини гонки на стартовому комплекті гуми.

Після тривалого ремонту на трасу повернувся Хейккі Ковалайнен, фін вже не брав участь у боротьбі за позицію, але команда використовувала дистанцію, що залишилася, для роботи з болідом. А от Масса серйозно додав у швидкості, відіграючи відставання від Баттона.

На 31-му колі Хемілтон теж отримав комплект м'яких шин, на 34-му через поломки вибув з боротьби Віталій Петров. На 37-му колі Фернандо Алонсо заїхав на піт-стоп за м'якою гумою.

Перша десятка після піт-стопів: Феттель (3.9) - Уеббер (11.3) - Росберг (3.6) - Кубіца (3.3) - Сутіл (0.3) - Хемілтон (5.3) - Баттон (0.3) - Масса (9.7) - Алонсо (10.1 ) - Альгерсуарі.

На 44-му колі Буемі після другої зміни шин обійшов Баррікелло в боротьбі за 12-е місце, а Масса - Баттона в боротьбі за сьоме. На 45-му колі Баррікелло провів другий піт-стоп. На передостанньому колі Алонсо, атакуючи Баттона, вибув з боротьби через відмову двигуна.

Себастьян Феттель упевнено довів гонку до перемоги, Марк Уеббер фінішував другим, забезпечивши дубль для Red Bull Racing. Ніко Росберг заробив третій подіум у кар'єрі і перший для відродженої команди Mercedes. Ніко Хюлкенберг і Хайме Альгерсуарі вперше за кар'єру отримали очки. Кращим серед новачків став Лукас ді Грассі - незважаючи на проблеми з недостатньою ємністю паливних баків, бразилець зміг дістатися фінішу.

Третя гонка - третій переможець, боротьба тільки починається!

За матеріалами: f1-world

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...