ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Президент Польщі закликав визнати етнічне знищення поляків українськими ополченцями

Велика Епоха
Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда. (Укрінформ)

Президент Польщі Анджей Дуда у понеділок закликав Україну визнати те, що він назвав ганебною правдою: а саме що українські націоналісти знищили понад 100 000 поляків під час Другої світової війни. Зараз Київ та Варшава виступають проти Росії як єдиний фронт, повідомляє Reuters.

Висловлювання Анджея Дуди пролунали у 79-ті роковини вбивств у Волині 1943 року в окупованій нацистами Польщі та нагадали про складні історичні зв'язки між Варшавою та Києвом у той час, коли вторгнення Росії в Україну зблизило двох сусідів.

Польща відчинила свої двері для українських біженців, а Дуда дозволив використати свою країну як логістичний центр для постачання України, поки вона веде виснажливу війну з Росією.

Але на церемонії у Варшаві у понеділок президент Польщі заявив, що правда про військові дії та подібні масові вбивства у східній Галичині у 1944-45 роках має бути "твердо і ясно сказана", незважаючи ні на що, і закликав Київ визнати етнічне чищення поляків українцями націоналістичними ополченцями.

"Мова не йшла і не йдеться про помсту. Немає кращого доказу цього, ніж період, який ми маємо зараз", — сказав Дуда, говорячи про співпрацю двох країн проти Росії.

За його словами, це питання складне для українців, оскільки дехто вважає ополченців героями опору проти Радянського Союзу та символами боротьби Києва за незалежність від Москви.

"Ті, кого ми знаємо як злочинців, були також героями для України, в інші часи та з іншим ворогом, і часто гинули від рук Совєтів, борючись із глибокою вірою за незалежну та вільну Україну", — сказав Дуда.

Польський парламент заявив, що злочини, скоєні у 1943-1945 роках Українською повстанською армією та Організацією українських націоналістів під проводом Степана Бандери, мали елементи геноциду.

Україна не погоджувалась з цим твердженням і часто називала події на Волині частиною конфлікту між Польщею та Україною, який торкнувся обох країн.

Польські історики стверджують, що близько 12 000 українців також було вбито під час польських операцій відплати.