• Чи повинен мер Нью-Йорка цікавитися думкою жителів стосовно глобального потепління?

  • Вівторок, 29 травня 2007 року

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, підкріпивши свої розмови про глобальне потепління та підтримку екологічних рухів зеленою краваткою, приймав у себе колишнього американського президента Біла Клінтона, а також мерів деяких найкрупніших міст світу - Лондона, Токіо, Парижа, Сіднея, Йоганнесбурга, Берліна та Сан-Паулу. Вони закликали лідерів країн стабілізувати рівень викидів вуглекислого газу для боротьби з глобальним потеплінням.

„Оскільки тепер ми безсумнівно знаємо, що глобальне потепління - це реальність, то питання, на яке ми повинні дати відповідь звучить наступним чином: «Яких заходів ми повинні вжити стосовно цієї проблеми?»"

Згідно однієї з теорій, збільшення концентрації вуглецю в атмосфері, який викидається транспортом та промисловістю, підсилює парниковий ефект, що в свою чергу веде до глобального потепління. Вуглекислий газ виконує функцію скла в теплиці: він затримує сонячне світло, що приводить до нагрівання Землі. Тенденція глобального потепління прискорює танення полярних льодовиків, змінює клімат і, що гірше всього, підвищує рівень світового океану.

 

Підтвердження цієї теорії для нас очевидне: погода стає більш теплою та мінливою. А людство продовжує викидати отруйні гази в атмосферу. Але в цієї теорії є і противники. Багато вчених, включаючи дуже відомих, легко заперечують зв'язок між підвищенням в результаті діяльності людини рівня вуглецю в атмосфері та підвищенням температури, яке, на їх думку, в основному залежить від сонячних циклів.

 

Коли ми починаємо розкидатися аргументами „за" та „проти" цієї теорії - наступає хаос. Правда в тому, що люди, втягнені в дебати стосовно глобального потепління, дотримуються цих двох протилежних точок зору, по більшому рахунку, переслідуючи певні цілі: політичний вплив, якщо ви політик, фінансування - якщо вчений, гроші - якщо це велика компанія. Я запропонував би меру та людям, які займаються цією проблемою, спитати жителів Нью-Йорка, чи є глобальне потепління на їхню думку реальним.

 

Ось що ми почули:

„Я вірю, що глобальне потепління - не пусті чутки, напевне це - реальність. Подивіться, що коїться з погодою з року в рік: посуха там, де повинен іти дощ, і повінь, де осади зазвичай випадають в невеликій кількості", - відзначає Річард Хіман, менеджер оптового магазину з Брукліна.

Йоссі Вейсман з району Квінс: „Коли весна приходить в середині січня - це говорить про те, що щось не в порядку".

„Ви тільки подивіться на пори року. В кінці весни вдарив мороз", - дивується Борис Балтов з Бронкса.

Так і є! Клімат на Земній кулі, де ми живемо, стає більш теплим, а погода - все більш хаотичною, починаючи теплими січневими днями і закінчуючи травневими морозами та посухою.

 

І все ж теорія глобального потепління - це найбільш критичне та спірне питання. Хіба не через наші викиди планета дедалі більше нагрівається, а клімат стає все більш мінливим? Однак єдине, що не підлягає сумніву, як сказав мер Нью-Йорка Блумберг, - це нагрівання планети та погодні зміни. Решта частини історії глобального потепління та його дослідження подібна безформним чорним парам з вихлопної труби вантажівки: в даний момент вони виглядають так, а в наступну хвилину = вже абсолютно по іншому.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...