ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США проходить найбільший страйк автопрому: ціни на авто зростатимуть (ВІДЕО)

Велика Епоха
У США проходить страйк автовиробників: чи варто поквапитися купувати авто

Уперше в історії профспілки страйкують проти всіх автовиробників "великої трійки". Тепер, коли профспілка United Auto Workers почала страйк, автомобільний ринок США ось-ось знову зануриться в хаос.

Продажі автомобілів ще не повністю оговталися від пандемії, але купівля автомобілів у Сполучених Штатах може знову змінитися.

Дилерські центри залишаться відкритими

Як і раніше, зможете купувати автомобілі навіть у дилерів Ford, GM і Stellantis. Закриватися вони не збираються, оскільки автосалони є незалежними франчайзинговими компаніями, які не належать компанії автовиробнику.

Ба більше, якийсь час у них ще будуть машини на продаж. У більшості з цих дилерів є автомобілі, які можна продати ще протягом кількох тижнів, і нинішні плани страйку спочатку вплинуть тільки на деякі з їхніх продуктових лінійок. Наслідки страйку не матимуть нічого спільного з пандемією Covid і нестачею комп'ютерних чипів, які останніми роками значною мірою зупинили всю автомобільну промисловість США.

Крім того, продавці нових автомобілів також продають старі автомобілі, і навіть якщо потік нових автомобілів раптом повністю припиниться, вони продовжать це робити. Вони також обслуговують автомобілі, і їхня сервісна діяльність також продовжиться, хоча поставки запчастин можуть бути ускладнені.

Кризи у сфері автомобілебудування останніх років дозволили автодилерам краще підготуватися до збоїв.

Чи подорожчають автомобілі? Які можуть бути наслідки страйку?

Одні автомобілі, можливо, подорожчають, а інші – ні. Насправді більшість автовиробників зараз не бере участі в страйку. Наприклад, Toyota, BMW, Hyundai, Nissan та інші і далі випускають автомобілі. Працівники цих підприємств не об'єднані у профспілки. Поки що страйк стосується лише заводів, які виробляють лише кілька конкретних моделей.

Але якщо страйк затягнеться надовго, ціни зростуть. Та навіть у цьому разі вони, ймовірно, не досягнуть рівня, що спостерігався через дефіцит комп'ютерних чипів під час пандемії.

Підписуйтесь на наш канал на Youtube