ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У штаті Нью-Йорк відтепер дозволено "людське компостування" померлих (ВІДЕО)

Велика Епоха
Демонстраційна "посудина" для покійного на виставці в похоронному бюро, що спеціалізується на людському компостуванні в Оберні, штат Вашингтон, 14 березня 2022 року. (JASON REDMOND/AFP via Getty Images)

У США, в штаті Нью-Йорк, у суботу 31 грудня 2022 року легалізували "природну органічну редукцію". Ця практика, яка подається як більш дбайливе ставлення до навколишнього середовища, дозволяє прискорити розкладання тіла. Але вона не знаходить одностайної підтримки, а окремі голоси, які виступають категорично проти такої практики, обурюються такою легалізацією.

Це вже шостий штат у США, який дозволив таку практику, що є альтернативою традиційним похоронам. У цей останній день 2022 року губернатор-демократ Кеті Хочул легалізувала "людський компост". У Франції цей процес залишається під забороною.

Швидке та екологічне розкладання для деяких

Конкретно кажучи, процес полягає в тому, що тіло померлого поміщають у напіввідкритий багаторазовий контейнер, додають такі матеріали, як деревна стружка, трава або солома, і дають можливість відбутися розкладанню, повідомляє New York Post.

Це супроводжується системою опалення, вентиляції та кондиціонування, що створює сприятливе середовище для росту бактерій. Процес займає близько двох місяців. Через тридцять днів плоть розкладається, а кістки залишаються. Потім їх розбивають і через шістдесят днів все це повертають родичам померлого, які можуть відновити ґрунт і використовувати його як добриво для своїх рослин, квітів, дерев або овочів, повідомляє BBC.

Прихильники нової практики вказують на її екологічність, оскільки при цьому не використовується ні деревина, на відміну від труни, ні викопне паливо, як це потрібно для кремації. Крім того, це є перевагою з точки зору економії місця, особливо в містах. Слід також зазначити, що людський організм може виробляти до 180 кілограмів компосту.

Практика, яку інші вважають неповагою

Попри всі переваги, на які посилаються його прихильники, "людський компост" є далеко не загальноприйнятим. Проти цього категорично виступає Нью-Йоркська католицька єпископська конференція, повідомляє BBC. Вона вважає таку практику неповагою до тілесних останків, які не повинні розглядатися як "побутові відходи". Штат Вашингтон став першим штатом, який легалізував "людський компост" у 2019 році. У 2021 році їхній приклад наслідували Колорадо та Орегон, а у 2022 році — Вермонт та Каліфорнія.

===

Новини по темі: