ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Макрон заявив, що 2023 рік стане роком пенсійної реформи у Франції

Велика Епоха
Президент Франції Еммануель Макрон виступає з промовою під час новорічного привітання представникам ЗМІ в Єлисейському палаці в Парижі 11 січня 2022 року. (LUDOVIC MARIN/POOL/AFP через Getty Images)

Наступний рік буде роком довгоочікуваної пенсійної реформи, заявив президент Еммануель Макрон у новорічній промові в суботу.

Реформування дорогої і складної пенсійної системи Франції було ключовим пунктом передвиборчої платформи Макрона, коли він прийшов до влади в 2017 році.

Але його початкові пропозиції спровокували тижні протестів і транспортних страйків безпосередньо перед початком пандемії COVID-19. Макрон призупинив цю ініціативу, оскільки на початку 2020 року він наказав закрити Францію на карантин.

"Нам потрібно працювати довше", — сказав він у телевізійному виступі, додавши, що реформа буде реалізована до кінця літа.

Макрон, який виграв другий президентський мандат у квітні, але втратив абсолютну більшість у парламенті в червні, що ускладнило йому проведення реформ, закликав французів бути єдиними.

Макрон давно дав зрозуміти, що хоче підвищити пенсійний вік — але це вже зустріло шалений опір з боку профспілок і, згідно з опитуваннями, є глибоко непопулярним серед населення.

У своїй новорічній промові він також закликав французів продовжувати заощаджувати енергоресурси, зазначивши, що це є одним із способів уникнути відключень електроенергії, оскільки в Україні триває війна.