ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компанію Apple звинуватили в постачанні мінералів із зон конфлікту в Конго (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Міжнародні юристи, які представляють уряд Демократичної Республіки Конго, заявили в середу, що в них є нові докази того, що Apple може постачати мінерали із зон конфлікту в східній частині Конго.

У своїй заяві юристи закликали Apple відповісти на запитання про її ланцюжок поставок у країні та заявили, що оцінюють можливі юридичні варіанти.

Конго страждає від насильства з 1990-х років, особливо на неспокійному сході країни, де безліч збройних угруповань (деякі з них підтримуються сусідньою Руандою) борються за національну ідентичність, етнічну приналежність та ресурси.

22 квітня юристи Конго повідомили генеральному директору Apple Тіму Куку про низку проблем, пов'язаних із ланцюжком постачань, а також надіслали листи до філій Apple у Франції, вимагаючи відповідей протягом трьох тижнів. Юридична фірма Amsterdam & Partners LLP розслідує твердження про те, що мінерали, видобуті в Конго кількома компаніями та збройними угрупованнями, вивозять контрабандою через Руанду, Уганду та Бурунді.

В заяві фірми йдеться про те, що через чотири тижні «технологічний гігант зберігає мовчання, не відповідає на запитання і навіть не підтверджує їх отримання».

Один з адвокатів, Роберт Амстердам, заявив, що відтоді фірма отримала нові докази від інформаторів. «Зараз як ніколи необхідно, щоб Apple дала реальні відповіді на дуже серйозні питання, які ми порушили».

У минулому компанія Apple заявляла, що не купує, не закуповує і не видобуває первинні мінерали безпосередньо, і вже кілька років проводить аудит своїх постачальників і публікує його результати.

Минулого року у своєму звіті компанія заявила, що 100% виявлених плавильних і рафінувальних заводів у ланцюжку постачань для всіх продуктів Apple, вироблених у 2023 році, узяли участь у незалежному сторонньому аудиті конфліктних мінералів щодо вмісту олова, танталу і вольфраму, відомих як мінерали 3T, і золота (3TG).

«Ми не знайшли розумних підстав для висновку про те, що будь-який із плавильних або афінажних заводів з видобутку 3TG, які, як було встановлено, входили в наш ланцюжок поставок станом на 31 грудня 2023 року, прямо або побічно фінансував або отримував вигоду від озброєних груп у ДРК або прилеглій країні», — йдеться у звіті Apple.

Інший юрист з Amsterdam & Partners LLP, Пітер Сахлас, повідомив Reuters, що люди, які працювали над перевіркою ланцюжка постачань Apple у Конго, заявили, що їхні контракти було розірвано після того, як вони висловили побоювання, що в ланцюжку постачань Apple є «криваві мінерали».

«Ми взаємодіємо з цими людьми, оцінюємо їхні свідчення і зможемо повідомити більше, коли завершимо ретельну перевірку», — сказав Сахлас.

Останніми місяцями посилилися сутички в східному Конго, де підтримувані Руандою повстанці M23 захопили контроль над Рубайєю (ключовим містом з видобутку колтану, який використовується в смартфонах та інших пристроях).