• Внутрішній світ китайського класичного танцю

  • Вівторок, 27 січня 2009 року
Динамічний і виразний китайський класичний танець - це форма мистецтва, яка налічує приблизно три тисячі років. Він розповідає про стародавні легенди і героїчні історії, які відроджуються на сцені в танцювальних рухах і малюнках.

Художній колектив «Divine Performing Arts» (DPA) часто називають у світі провідною компанією китайського танцювального і музичного мистецтва. Яскрава та хвилююча вистава, яку представляє трупа DPA, з майстерно поставленою хореографією і витонченими танцювальними композиціями, кожного року демонструє шоу у багатьох країнах світу і здобуває усе більшу кількість шанувальників справжнього мистецтва.

У минулому році DPA виступила перед аудиторією у 600 000 чоловік упродовж світового турне по 66 містах світу. Театральні критики назвали концерт «прекрасним», «вишуканим», «натхненним» і «чудово позитивним».

«Виступи DPA не тільки розповідають нам про цінності та ідеали минулого Китаю, - розповідає представник Центру азіатської культури Філадельфії Сінді Ван, яка прийшла на концерт, - але також і про те, що відбувається у Китаї сьогодні. Це дійсно вистава світового рівня, яка надзвичайно надихає».

Мір Тіма Ву


Тім Ву – провідний танцюрист у трупі «Divine Performing Arts». Він народився у Шанхаї (Китай). Коли хлопчику було 4 роки, його батьки переїхали до Америки, у штат Оклахома. Але, не зважаючи на те, що Тім був далеко від батьківщини, він дуже любив китайську культуру. Цю любов він отримав від батьків Ален і Джойс. Закінчивши середню школу у північній Пенсільванії у 2005 році, Тім вступив до університету точних наук у Філадельфії. Коли він навчався на першому курсі фармацевтичного факультету, юнак дізнався про Академію Мистецтв «Фэйтянь» у Куддабеквіллі, у штаті Нью-Йорк біля Мідлтауна. Там є програми з вивчення класичного китайського танцю. Тім зрозумів, що його мрія здійснюється.

«Я дізнався про все щодо цієї програми, - говорить 21-річний Ву, - мої батьки завжди підкреслювали, що я китаєць. Я пам’ятаю історії, які вони розповідали мені. Мені подобалась історія і культура стародавнього Китаю».

Тім почав вивчати класичний китайський танець в Академії Мистецтв «Фэйтянь». Потім він розпочав виступати на новорічних концертах телебачення NTD і в 2006 році став танцюристом «Divine Performing Arts» і прийняв участь у світовому турне трупи.

Тім дійсно бажав удосконалювати свою майстерність. І в 2007 році Ву прийняв участь у Міжнародному конкурсі китайського класичного танцю, яке проводило телебачення NTD серед чоловіків, де завоював бронзову медаль. Але цього йому здалось недостатньо. У наступному такому конкурсі, в серпні 2008 року він з честю здобув Золоту медаль і приз 10 000 доларів США.

Наступний етап для Тіма – це було бажання навчитися танцювати синхронно у колективі з іншими танцюристами. Тобто, коли 20 чоловік повинні танцювати як один. Щоб досягти такої майстерності, потрібні нескінченні години занять.

«Це потребує часу і самовідданості від кожного учасника танцювального колективу, - говорить Ву, - ми проводимо на репетиціях по 9-10 годин на день. Прокидаємося о 8 ранку і о 8.30 - ми вже повинні бути на заняттях з вивчення основ класичного китайського танцю. Опівдні невелика перерва і знову заняття, і так до самого вечора з невеликими перервами. Фізично я втомлююсь, але заняття мені не набридають, просто інколи важко прокидатися вранці».

Тім серйозно ставиться до програмного навчання. Він вважає, що суть у тому, що класичний китайський танець демонструє не тільки красу тіла, рухів і вираз емоцій на обличчі і навіть не хорошу техніку виконання, головне – вираз ваших думок і те, що хоче сказати ваше серце.

Стейсі Бріггс. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі