ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Продукти, що допомагають зберегти ваші зуби здоровими

Велика Епоха
(Hryshchyshen Serhii/Shutterstock)

Занадто часте вживання солодощів — не єдина причина карієсу. Ті, хто часто засиджується допізна, або у кого недостатній рівень виділення слини, також схильні до карієсу. У цій статті ми розповімо про чотири продукти та два види чаю, які можуть допомогти запобігти карієсу.

4 причини карієсу

Солодощі, газовані напої та фруктові соки можуть окислювати зуби, порушуючи природний баланс pH у роті. У кислому середовищі зуби більш сприйнятливі до ерозії емалі. Цукерки, шоколад, печиво й випічка збільшують кількість поживних речовин для бактерій у роті.

Надмірне вживання смаженої та гострої їжі може призвести до запалення ясен, неприємного запаху з рота, сухості в роті та навіть карієсу.

Регулярне засиджування допізна, надмірна зайнятість, сильний стрес і безсоння послаблюють імунну систему організму. Це може призвести до розмноження бактерій у роті, які скупчуються на зубах або тканинах ясен, призводячи до їхнього запалення або карієсу.

Недостатнє вироблення слини прискорює втрату кальцію і мінералів із зубів і може призвести до карієсу.

4 продукти для профілактики карієсу

Деякі харчові продукти сприяють збереженню здоров'я зубів. Наприклад, цибуля і сир допомагають поліпшити стан зубів.

1. Цибуля

Цибуля допомагає знизити рівень холестерину і запобігти карієсу. Сполуки сірки, що містяться в цибулі, мають потужні антибактеріальні властивості. Регулярне вживання цибулі може підвищити імунітет і запобігти серцевим захворюванням.

В одному з досліджень оцінювали антибактеріальну активність екстракту цибулі відносно кількох патогенних мікроорганізмів порожнини рота, включно з основними бактеріями, які спричиняють карієс, — Streptococcus mutans і Streptococcus sobrinus, — та основними бактеріями, які спричиняють пародонтит у дорослих, — Porphyromonas gingivalis і Prevotella intermedia. Результати показали, що екстракт цибулі чинить інгібувальну дію на всі протестовані штами бактерій, що дає змогу припустити, що екстракт цибулі може мати потенціал для профілактики та лікування захворювань порожнини рота.

2. Сир

Вживання сиру стимулює вироблення слини, яка захищає від карієсу. Сир містить фосфор і кальцій, які легко розчиняються в слині. Збільшення кількості слини, що утворюється під час жування, сприяє виділенню цих життєво важливих для здоров'я кісток і зубів мінералів.

Дослідження показало, що сир має високі антикаріозні властивості, в той час як молоко і йогурт можна вважати продуктами, що не викликають карієс.

3. Прополіс

Прополіс — смолоподібна речовина, яку бджоли виробляють для будівництва своїх вуликів, — може вбивати Streptococcus mutans, бактерії, що викликають карієс, і допомагає видаляти зубний наліт. Багато зубних паст, представлених на ринку, містять прополіс, який має протикарієсні властивості.

4. Продукти, багаті природним фтором

Продукти, багаті природним фтором, чинять профілактичну дію проти карієсу. Наприклад, риба, креветки, морські водорості, медузи, яблука, салат-латук, мінеральна вода і чайне листя.

2 чаї для профілактики карієсу

Регулярне вживання чорного чаю може допомогти запобігти карієсу. У чаї містяться такі речовини, як фтор і катехіни, які, як відомо, запобігають карієсу. У чорному чаї, зокрема, найвищий вміст фтору. Зелений чай також містить фтор і катехіни, але він може бути важчим для шлунка через свою неферментовану природу. Тому зелений чай рекомендується використовувати для полоскання рота.

Чай із хауттюйнії. Хауттюйнія, рослина родом із Південно-Східної Азії, має антибактеріальні та протизапальні властивості, які допомагають запобігти карієсу. Вона також лікує виразки в роті, застуду, біль у горлі та інші симптоми.

За матеріалами The Epoch Times