• У китайських в'язницях не припиняються жорстокі тортури ув'язнених

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Неділя, 11 травня 2008 року
 

Неурядова організація «Робоча група з прав людини послідовників Фалуньгун» розіслала мільйони електронних листів по всьому світу, щоб привернути увагу офіційних осіб урядів, неурядових організацій, правозахисних груп та інших людей до нелюдяних тортур послідовників Фалуньгун, що відбуваються в Китаї.

Для того, щоб отримати право приймати у себе Олімпійські ігри, китайська влада пообіцяла поліпшити ситуацію з правами людини. Але, попри ці обіцянки, ситуація з правами людини в Китаї останнім часом не тільки не покращала, але й помітно погіршала.

Нижче вибірково наведені деякі випадки тортур послідовників Фалуньгун, вказані в звіті «Робочої групи з прав людини послідовників Фалуньгун»:

1. Сім'я пані Чжан Юйлань. У 2000 р. послідовниця Фалуньгун пані Чжан Юйлань зазнавала частого биття електричними палицями в жіночому трудовому таборі м. Чаньчуня провінції Цзілінь. 8 січня 2003 р., через два роки після того, як комуністичний режим дав обіцянку поліпшити стан прав людини в Китаї, батько пані Чжан Юйлань пан Чжан Чуаньфу помер від тортур під час ув'язнення у трудовому таборі Чаоянго в м. Чаньчунь у віці 65 років. 19 січня 2003 р. у віці 38 років в результаті тортур загинув брат пані Чжан пан Чжан Чифа, який також є послідовником Фалуньгун. 28 листопада 2007 р. міліція знову заарештувала пані Чжан, і вона «зникла». У міліційному управлінні відмовляються повідомити членам сім'ї місце її знаходження, і навіть не кажуть чи жива вона.

2. Пані Чжао Чжунлін. Пані Чжао заарештовували за практику Фалуньгун п'ять разів, і кожного разу їй наносили поранення жорстокими тортурами. Через місяць після її чергового арешту 23 березня 2007 р. її здоров'я знаходилося в критичному стані. Проте її не звільнили. Її прикували важкими кандалами до ліжка, і ледве живій їй оголосили вирок - три роки виправних робіт у трудовому таборі. Вона померла від тортур через півтора місяці після арешту у віці 44-х років.

3. Пан Лю Хунвей і пані Му Пін. 13 травня 2003 р. дружина пана Лю була замучена до смерті в жіночій в'язниці Хейцзуйцзи, розташованій у провінції Цзілінь. Сам пан Лю разом із дочкою, побоюючись арешту, був вимушений залишити свій будинок і бродяжити.

Чоловік пані Му Пін був замучений до смерті 13 травня 2002 р. Сама вона протягом трьох років зазнавала численних тортур у жіночому трудовому таборі.

Лю Хунвей і Му Пін познайомилися і створили нову сім'ю, знайшли роботу і почали жити разом. 24 жовтня 2006 р. міліція знову заарештувала їх, обшукала їхній будинок і заморозила їхній банківський рахунок 70 тис. юанів. Їхні діти залишилися без нагляду. У матері пані Му стався серцевий напад. Обидві їхні немолоді матері знаходяться на межі психічного зриву. Зараз пан Лю і пані Му все ще знаходяться у в'язниці.

4. Пані Вей Фенцзю. Вперше пані Вей була арештована в 1999 р. за те, що розповідала людям про факти переслідування послідовників Фалуньгун. Під час ув'язнення її примушували працювати по 17-20 годин в день, іноді зовсім не давали спати. Охоронці били її електричними палицями в ділянку грудей і рота, від чого її рот деформувався. У лютому 2007 р., коли вона знаходилася в ув'язненні, від тривалих тортур у неї з'явився біль у животі, через що вона не могла їсти. Після звільнення вона не змогла відновити здоров'я і померла 12 липня 2007 р. Перед смертю вона розповіла, що під час ув'язнення їй робили ін'єкції якихось ліків.

5. Пан Лі Хунфу. Пана Лі кілька разів ув'язнювали, де його били електричними палицями, заганяли під нігті бамбукові голки, а також часто сильно били. Після звільнення у нього на тілі була безліч ран, були зламані ребра, він задихався і його постійно нудило. Його вага стала меншою 40 кілограм, і він більше не міг ходити без сторонньої допомоги. Пан Лі так і не зміг відновити здоров'я і помер 8 грудня 2006 р. у віці 31 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...