ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай захопив тайванське судно з п'ятьма членами екіпажу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Берегова охорона КНР затримала тайванське рибальське судно та його екіпаж. Тайвань повідомив, що китайські прикордонники висадилися на борт судна й направили його до порту материкового Китаю.

Сьє Чінчінь, заступник керівника берегової охорони Тайваню сказав: «Ми закликаємо материк не використовувати політичні ігри для розв’язання таких ситуацій. Будь ласка, якнайшвидше розберіться і звільніть човен та людей. Інцидент стався у внутрішніх водах Китаю. Місце, де судно взяли на абордаж, розташоване за 18 кілометрів від міста Шеньху в Цзіньцзяні, у територіальних водах Китаю».

Міністерство сільського господарства Тайваню заявило, що в деяких районах разом рибалять як китайські, так і тайванські човни. Тайванський катер захопили саме в такому районі.

Водночас берегова охорона Тайваню каже, що два китайські кораблі перехопили човен у районі островів Цзіньмень. Ця підконтрольна Тайваню група островів розташована поблизу узбережжя КНР.

Тайвань направив до зони інциденту три судна, але їх заблокували китайські кораблі. На борту захопленого човна було п'ять членів екіпажу, серед них двоє тайванців і троє робітників-мігрантів.

Рибалки з Тайваню та Китаю регулярно виходять у море в районі островів Цзіньмень. Напруженість зросла після помітного збільшення кількості китайських суден у цьому районі.

Міністерство сільського господарства Тайваню заявило, що рибалки з Китаю і Тайваню завжди працювали в територіальних водах обох сторін, і що коли тайванське судно потрапило до рук китайської берегової охорони, воно не виходило за межі стандартної зони.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:

Підписуйтесь на наш канал на Youtube