• На Україні Путін не зупиниться — Гаррі Каспаров

  • П'ятниця, 5 грудня 2014 року
Агресивні військові дії Російської Федерації зараз ймовірні не тільки в Україні, але і у Закавказзі. Про це заявив Гаррі Каспаров, громадський і політичний діяч, під час прес-конференції в Києві.

«Є маса „причин“ для Путіна почати агресивні дії в районі Азербайджану та Грузії. В першу чергу це сухопутний коридор до Вірменії, до російської військової бази. Плюс я б не скидав з рахунків небезпеку нагнітання обстановки в Естонії, Латвії», — говорить Гаррі Каспаров.

13-й чемпіон світу з шахів, співголова Всеросійського громадянського конгресу «Росія за демократію, проти диктатури», політичний і громадський діяч, Гаррі Каспаров вважає, що сьогодні в Росії встановлена диктатура з яскраво вираженими рисами фашистської ідеології.

«Рано чи пізно режими, подібні до путінського, змушені використовувати форму зовнішньої агресії як єдиний спосіб виживання. Тому що в якийсь момент економічне диво, яке базується на високих цінах на вуглеводні, вичерпує себе, а підтримка репутації вимагає нового образу», — заявляє він.

Опозиції на сьогоднішній день в Росії немає, стверджує Каспаров, а російські ЗМІ називає інформаційними військами, які здійснюють масову пропаганду. Таким чином, за його словами, російський народ залишається все в більшій ізоляції.

«Чим довше при владі перебуває диктатор, тим гірші наслідки. Очікувати негайного переходу від диктатури до демократії було б наївно, бо диктатор зачищає увесь простір», — говорить Гаррі Каспаров.

У той же час опозиціонер вважає, що майбутнє нинішнього президента передбачити неможливо і епоха його правління може обірватися в будь-який момент.

«Все може піти за найбільш непередбачуваним сценарієм. Чому сценарій майже напевне буде непередбачуваним? Тому що Путін, як і будь-який диктатор, викорінює ті політичні сили, які могли б цей процес зробити більш цивілізованим», — говорить Каспаров.

Протягом трьох днів перебування в Києві Гаррі Каспаров проведе зустріч для ділових і бізнесових кіл, а також покаже майстер-клас юним шахістам.


Читайте також:
Російського поета судять за вірші на підтримку України
Відомий актор через політичні погляди відмовився від російської кар’єри
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...