• «Володар бурі» удостоєний шести нагород BAFTA

  • Четвер, 4 березня 2010 року

Військова драма американського режисера Кетрін Бігілоу «Володар бурі» була удостоєна шести призів Британської кіноакадемії (BAFTA), у числі яких приз за кращий фільм і кращу режисуру, повідомляє Leta.

Бігілоу перша жінка, удостоєна призу за кращу режисуру. Картина також отримала нагороди за найкращий оригінальний сценарій, операторську роботу, монтаж і звук. У цілому «Володар бурі» був номінований на вісім нагород, а головним конкурентом картини став фільм Джеймса Кемерона «Аватар», який теж отримав номінації в категорії кращого фільму і кращої режисури. Фільм Кемерона отримав нагороди за кращі візуальні спецефекти і дизайн.

Одержуючи приз з рук голлівудського актора Дастіна Хоффмана, Бігілоу зізналася, що про таке вона не сміла навіть мріяти. «Це просто неймовірно», - сказала вона на церемонії у Лондоні. Кращим британським фільмом цього року визнана драма Андреа Арнольда «Акваріум», яка минулого року була визнана гідною і призу журі Каннського фестивалю.

Приз у категорії «Кращий актор у головній ролі» дістався Коліну Ферту за роль у фільмі Тома Форда «Самотній чоловік». У номінації «Краща актриса в головній ролі» визнана Кері Малліган за роботу в картині «Виховання почуттів».

Призи за краще виконання у ролях другого плану отримали австрійський актор Крістоф Вальц за роль нациста у фільмі Квентіна Тарантіно «Безславні ублюдки» і американська актриса Мо'Нік за виконання в картині «Тужся».

Призери головних призів Британської кіноакадемії:

Кращий фільм: «Володар бурі»;

Кращий режисер: Кетрін Бігілоу;

Кращий британський фільм: «Акваріум»;

Найкращий оригінальний сценарій: Марк Боал - «Володар бурі»;

Кращий адаптований сценарій: Джейсон Райтман, Шелдон Тернер - «Мені б у небо»;

Кращий фільм іноземною мовою: «Пророк»;

Кращий анімаційний фільм: «Вгору»;

Кращий актор у головній ролі: Колін Ферт - «Самотній чоловік»;

Краща актриса в головній ролі: Кері Малліган - «Виховання почуттів»;

Кращий актор у ролі другого плану: Крістоф Вальц - «Безславні ублюдки»;

Краща актриса в ролі другого плану: Мо'Нік - «Тужся».

Підписатися:

Коментарі