• Дива світу: Печери Еллора (фото)

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 7 березня 2008 року
Печери Еллори вирізані в базальтових пагорбах за 26-30 км. від Аурангабада в штаті Махараштра. Вони є кращими зразками як індійської, так і світової печерно-храмової архітектури, що включають фасади складної роботи і вишукано прикрашені внутрішні інтер'єри.

Створення печер датується приблизно з 6 по 9 століття нашої ери. З 34 печер Еллори 12 печер на півдні - буддійські, 17 в центрі - присвячені Богам індуїстів, 5 печер на північ - джайнські. Скульптури в буддійських печерах Еллори передають те благородство, грацію і спокій, які випромінювалися Буддою.

Найцікавіший серед інших храмів Еллори Храм Кайласанатха (Kailasanatha) в печері 16, який є колосальним монолітом з витіюватим зовнішнім виглядом, цілком вирізаний з цілого пагорба. Він почав будуватися в період з 757 по 773 роки, на його будівництво пішло більше століття.

Храм Кайласантха в Еллорі був створений шляхом видовбування близько 400 000 тон скелі, що говорить про неабияку фантазію архітекторів, які створили план цього храму.

Кайласантха демонструє типові риси Дравідського стилю. Ворота, що лежать перед входом Нандін, контури храму, який поступово звужується до верху, по фасаду, декорованому мініатюрними скуптурами. Перед храмом великий хол з колонами. Галерея колон, що йде вниз передньою частиною скелі, формує глибокий вузький прохід, навколишній храм. Цей прохід має 2 яруси холу і криту галлерею, схожу на дравіидські храми штату Тамілнаду. Верхня частина храму (shikhara) демонструє безліч скульптурних образів.

Храм займає близько 60.000 кв.футів і його вежа має  висоту близько 90 футів.

Вежа храму має схожість з баштами храмів Мамалллапурама (Mamallapuram) біля Ченнаї в Тамілнанді, побудованими приблизно в той же час. Храм Кайласанатха схожий за стилем на архітектурний стиль династії Паллавів, що встановився у Мамаллапурамі та набув широкого розповсюдження. Вважається, що для створення храму були спеціально знайдені архітектори з південного королівства Паллавів.

Вражає в Кайласанатхе те, що на відміну від інших храмів, які зазвичай будувалися від низу до верху, скульптори цього храму вирізували храм зверху і з бічних сторін. Цей храм є одним з найбільш складних творів архітектури в світі. Печери джайнів знаходяться недалеко від храму Кайласа. 32 печери прикрашених тонким різьбленням із зображенням квітів лотоса і левів під манговими деревами. Одна з печер має скульптурне зображення сидячого Махавіра. Печери і храми Еллори внесені ЮНЕСКО в список пам'ятників, що є всесвітнім надбанням (спадщиною) людської цивілізації.

 

 


 

 

Джерело:
achadidi.narod.ru 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...