• НАСА розробляє новий космоліт

  • Субота, 28 травня 2005 року

В нескінченному скандалі, викликаному загибеллю «Коламбії», конструктори НАСА працюють над чотиримісним космічним транспортним засобом нового покоління.

Оскільки перспективи подальших польотів типу шаттлів є зараз вельми туманними, для експлуатації МКС і інших орбітальних станцій терміново потрібно нові засоби доставки і евакуації екіпажу. НАСА вже проектувало рятувальний човник для 6-7 астронавтів, що є необхідним при екстреній евакуації екіпажу МКС у разі аварії на станції, однак п’ятимільярдний дефіцит бюджету припинив ці роботи.

Вимоги до нового човника Orbital Space Plane (OSP) планувалося оприлюднити 3 лютого, але катастрофа «Коламбії», що сталася 1 лютого, примусила відкласти цю подію. Зараз заявлений так званий Перший Рівень вимог, що пред’являються до конкуруючих аерокосмічних компаній, які будуть проектувати OSP.

Серед необхідних параметрів: можливість виведення OSP на орбіту носіями класу існуючих Delta 4 або Atlas 5; пасажиромісткість не менше чотири особи; запуск OSP в промислову експлуатацію не пізніше 2012 року.

Також, корабель має мати систему бортового життєзабезпечення, що дозволяє екіпажу працювати в легких костюмах, в безпеці не поступатися рятувальній капсулі російського «Союзу», бути більш надійним, маневреним, швидше готується до запуску, ніж теперішні шаттли.

Другий рівень вимог до OSP буде визначений в кінці цього року, а поки ви можете подивитися на чотири концепції корабля, обнародувані НАСА в цьому місяці. Розробку супроводить масована атака НАСА з боку ЗМІ і експертів з космічних програм. Суть претензій така: керівництво агентства некомпетентне і не піклується про належний рівень безпеки екіпажу.

За всіма цими проблемами не видно майже ніякого просування в розслідуванні істинних причин загибелі «Коламбії», хоч кожний день публікуються всі нові і нові версії. Певно, що подальші польоти шаттлів будуть не дуже не скоро, якщо й будуть взагалі. Тому зрозуміло, що прагнення НАСА активізувати програму OSP - ще й засіб «зберегти лице».

Джерело інформації: http://it.for-ua.com

Підписатися:

Коментарі