• Історії Стародавнього Китаю: Уміння тримати своє слово - це одна з основ особистих якостей людини

  • П'ятниця, 23 травня 2008 року

Якщо людина дала комусь обіцянку, вона повинна слідувати принципу "Істина" і обов'язково виконати цю обіцянку. Це основа добродійної поведінки. Коли я читав історії про стародавніх людей, які тримали своє слово, навіть не жаліючи свого життя, я відчував глибоке захоплення їхніми вчинками.

За часів правління династії Цин у м. Уцзінь жив чоловік на ім'я Чжао Чжунму. Він був відомий, як майстер із виготовлення печаток. У липні 1889 р. Юй Сяофу попросив Чжао Чжунму виготовити сорок печаток для нього, і Чжао пообіцяв, що зробить їх до середини жовтня. У вересні Чжао Чжунму захворів, і навіть на початок жовтня йому не ставало краще. Він дуже переживав, що не зможе виконати роботу вчасно. Коли йому стало трохи легше, він узявся за роботу. Чжао працював протягом трьох днів і трьох ночей. Він був надзвичайно стомлений, але стримав свою обіцянку і зробив сорок печаток для Юй Сяофу, як і обіцяв.

Юй Сяофу був чиновником у м. Сісін провінції Чжецзян. Він був завжди ввічливим і шанобливим, був людиною честі, і ніколи не брав ніяких грошей, які йому не належали. Після того, як він звільнився, його сімейство почало жити дуже бідно. Одного разу він позичив трохи грошей у Тань Футана, одного із своїх хороших друзів, сказавши, що поверне борг до кінця наступного року. Коли термін вже був близький, Юй Сяофу дуже сильно захворів. Щоб віддати гроші, він перестав вживати ліки. Потім він продав усі цінності у своєму будинку, включаючи книги і музичні інструменти. І, врешті-решт, він заплатив борг до того, як помер.

Чжоу Юйцзе з м. Цяньтан займався торгівлею між повітами У і Юе. Його сім'я була дуже багатою, але в 1711 році його пограбували. Тисячі одиниць товару інших торговців, які знаходилися у нього, всі були вкрадені. Після цього інциденту Чжоу Юйцзе продав усе, що він мав і віддав гроші тим торговцям. Він сказав: "Я можу не мати нічого, але я не можу допустити, щоб мої клієнти зазнали збитків". Його клієнти захоплювалися тим, як він може твердо тримати своє слово, і надалі вони продовжили співробітничати з ним.

Сінь Янь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...