• Під час землетрусу в Китаї завалилося багато шкіл і загинуло дуже багато дітей (фотоогляд)

  • Четвер, 22 травня 2008 року
 
На цей час вже підтверджено понад 40 тисяч загиблих від землетрусу в провінції Сичуань. Велику увагу міжнародної громадськості привернуло те, що серед загиблих дуже багато дітей.

Вихідець із китайської провінції Сичуань пан Фен Цунде, який проживає у Нью-Йорку, грунтуючись на офіційних даних, а також на інформації, отриманій від своїх друзів і знайомих, які знаходяться в районах, що постраждали від землетрусу, підрахував, що від сейсмічного лиха загинуло 11 806 школярів. Він сказав: «За межами Китаю дуже багато хто турбується про це і є багато розкиданої інформації. Я просто систематизував ці дані. Проте ситуація із школами, що завалилися, у багатьох районах досі незрозуміла, немає ніякої інформації. Тому реальна кількість загиблих дітей може бути у декілька разів більшою».

Пан Фен Цунде - випускник пекінського університету, він утік за кордон після інциденту «6 червня» (кривава розправа над студентами у 1989 р.), і зараз займається правозахисною діяльністю.

За його підрахунками, всього у районах, що постраждали від землетрусу, зруйновано, щонайменше, 4-5 тисяч навчальних закладів (включаючи і дитсадки). В результаті проведених ним деяких досліджень, виявилося, що в процентному співвідношенні урядових будівель завалилося значно менше, ніж навчальних закладів. Із цього Фен зробив висновок, що влада для себе будувала набагато міцніше і якісніше, ніж для дітей.

Вже на другий день після основного сейсмічного поштовху в м. Веньчуань, у газеті South China Morning Post з'явилася стаття про те, що в результаті землетрусу завалилися більшість недавно побудованих навчальних закладів. У статті також мовиться про те, що сталося це, швидше за все, через те, що під час їхнього будівництва не було використано достатньо необхідних матеріалів, а частина з них була продана на сторону для «відмивання чорних грошей».

19 травня газета «Синкуайбао» опублікувала слова заступника управління освітою м.Меньян Чжана Яодіна, який сказав: «Будівлі навчальних закладів, що завалилися, не перевищують встановленої висоти і завалилися не тому, що їх побудували не якісно, а тому, що термін їхньої експлуатації вже вийшов».

За встановленими у Китаї нормами, будівля навчального закладу не повинна бути вищою за 5-ть поверхів. Проте середня школа м. Цзянянь була заввишки 6 поверхів. У м.Бейчаунь також були школи заввишки 6 і навіть 7 поверхів. Усі ці школи перетворилися на руїни.


Гань Тао. Радіо Голос Америки, Гонконг
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...