• Новий атомний годинник б’є всі рекорди точності

  • Середа, 13 травня 2009 року

Фахівці американського Національного інституту стандартів і технологій (National Institute of Standards and Technology - Nist) зробили наступний крок на шляху до абсолютного порога точності відліку часу - вони розробили годинник, який повинен помилятися на 1 секунду не менше ніж за 100 мільйонів років. Поріг нині існуючої технології складає близько 15 мільйонів років, що, погодьтеся, також багато.

Механізм відліку часу атомними годинниками полягає у підрахунку кількості “перескакувань» атома цезію між двома альтернативними енергетичними станами. Ці переходи регулярні і відбуваються, якщо бути точним, 9 192 631 770 разів на секунду.

Технологія, запропонована дослідниками з Nist, використовує зверхшвидкісний лазер для підрахунку аналогічних, однак набагато більш частих стрибків іона ртуті. Перехід іонізованої частинки даного елемента між різними енергетичними станами відбувається 1,065 квадрильйон разів на секунду (квадрильйон рівний одиниці з 24 нулями). Зі збільшенням частоти переходів підрахунок їх кількості стає складнішим, однак фахівці вірять у реальність створення механізму з теоретично максимальною точністю, який би помилявся не більше, ніж на секунду за мільярд років.

Автори технології сподіваються, що їх розробка буде вельми корисною, зокрема, в дослідженні фундаментальних законів розвитку Всесвіту (наприклад, постійності сил гравітації і інших констант), біофізичних дослідженнях молекулярних процесів на рівні клітини, а також у сфері телекомунікацій.

Джерело: http://it.for-ua.com

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...